Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Piotr Kantor i Bartosz Łosiak z szansą na kwalifikację olimpijską

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak z szansą na kwalifikację olimpijską

fot. archiwum

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak po zajęciu piątego miejsca turnieju z cyklu World Tour w siatkówce plażowej w Rio de Janeiro awansowali na miejsce premiowane awansem na igrzyska olimpijskie. Czy wrócą do Brazylii za rok? Już w środę zaczynają walkę o kolejne punkty.

21-letni zawodnicy zdobywali młodzieżowe mistrzostwa świata i Europy. Ale to rzadko przekłada się na dobrą grę w seniorach. Z czasem jednak zaistnieli także w dorosłej siatkówce. W poprzednim sezonie zostali mistrzami Polski, zdobyli brązowy medal na turnieju Wielkiego Szlema w Sao Paulo. W tym roku wywalczyli już srebro w turnieju Major Series w Stavanger. – Przeskok pomiędzy juniorską a dorosłą siatkówką jest ogromny. W tym roku po raz pierwszy gramy jako pełnoprawni seniorzy – opowiada Bartosz Łosiak. – Siła, szybkość, zagrywka jest na całkiem innym poziomie. Trzeba się przyzwyczaić, nabrać doświadczenia. Im zawodnicy są starsi, tym lepiej grają. Młodzi, jeśli przebijają się przez kwalifikacje, to zazwyczaj długo w turnieju głównym nie występują.

Na co dzień siatkarze trenują w Łodzi pod okiem słowackiego trenera Martina Olejnaka, który prowadzi także inne polskie pary. Problemem są tylko ćwiczenia zimą. Jeszcze dwa lata temu na terenie SMS-u rozstawiony był ogromny balon, pod którym usypano plażowe boiska. Teraz siatkarze czekają na wybudowanie specjalistycznej hali. – To był jedyny taki obiekt w Polsce. Warunki były w porządku, choć był problem z temperaturą – mówi o zajęciach pod balonem Łosiak. – Czasami było zimno, musieliśmy trenować przy 6-8 stopniach. Jeździmy też na obozy do Wiednia, Stanów Zjednoczonych czy na Teneryfę.

W ostatnich dwóch turniejach (w Olsztynie i Rio de Janeiro) 21-latkowie wywalczyli piąte miejsca, co pozwoliło im na awans na 15. lokatę w rankingu olimpijskim. Gdyby teraz rozdawano przepustki, trenująca w Łodzi para pojechałaby na igrzyska do Rio de Janeiro. – Są też turnieje kwalifikacyjne Continental Cup, w którym można wywalczyć awans na igrzyska, ale my chcemy się dostać na igrzyska z rankingu – twierdzi Łosiak. Do Brazylii pojedzie 17 najlepszych par z rankingu olimpijskiego Światowej Federacji Siatkówki FIVB. Najbliższa okazja do zdobycia kolejnych punktów rankingowych już od środy w Soczi.Więcej w serwisie lodz.sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-09-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved