Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Agnieszka Bednarek-Kasza: Do mistrzostw pozostało niewiele czasu

Agnieszka Bednarek-Kasza: Do mistrzostw pozostało niewiele czasu

fot. archiwum

- Teraz mamy zupełnie inną siłownię niż na początku przygotowań. Obciążenia są niższe, abyśmy mogły oderwać się od ziemi. Dużo więcej trenujemy z piłkami, ćwiczymy elementy taktyczne - mówi o przygotowaniach reprezentacji Agnieszka Bednarek-Kasza.

Kilka dni wolnego od kadry, a ty pojawiasz się w siłowni Chemika Police. Pracoholizm czy trener Jacek Nawrocki zlecił wam ćwiczenia?

Agnieszka Bednarek-Kasza:Każda z nas ma swój program przygotowań. Na dziś miałam rozpisaną siłownię, więc przyszłam do klubu i odbyłam trening tutaj, bo przy okazji mogłam spotkać się z dziewczynami. Cały dzień chodziłam uśmiechnięta od ucha do ucha.

Jak wyglądały przygotowania reprezentacji Polski w Szczyrku?Nie ma żadnych nowości, kosmicznej siatkówki. To standardowe, solidne przygotowania do dużej imprezy. Trenujemy i budujemy formę.

To drugie przygotowania pod okiem trenera Nawrockiego. Czym różnią się od tych poprzednich?

Przede wszystkim mamy więcej czasu. Do kadry wróciłyśmy po przerwie wakacyjnej, ale nie musiałyśmy się spieszyć z budowaniem formy. Zaczęłyśmy odpowiednio wcześnie i stopniowo wracałyśmy do trenowania. Musiałyśmy sobie przypomnieć, co się robi z piłką. (śmiech) Na początku więcej pracowałyśmy indywidualnie, dopiero po pewnym czasie zaczęły się zadania w grupach.

Jak wyglądają plany na najbliższe dni?

Od wtorku ponownie jesteśmy w Szczyrku. Tam będziemy do niedzieli, w weekend zagramy sparingi z Turcją. Potem mamy jeden dzień wolnego i spotykamy się… w Warszawie? Tak mi się wydaje. (śmiech) Stamtąd lecimy do Słowenii rozgrywać kolejne mecze sparingowe.

Na jakim etapie treningów jesteście?

Treningi ewoluują. Teraz mamy zupełnie inną siłownię niż na początku przygotowań. Obciążenia są niższe, abyśmy mogły oderwać się od ziemi. Dużo więcej trenujemy z piłkami, ćwiczymy elementy taktyczne. To musi tak wyglądać, bo do mistrzostw pozostało niewiele czasu.

źródło: chemik-police.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2015-09-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved