Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Puchar Marszałka Opolszczyzny dla Stali Nysa

Puchar Marszałka Opolszczyzny dla Stali Nysa

W sobotę w Kluczborku rozegrano Turniej o Puchar Marszałka Opolszczyzny Andrzeja Buły. Obok trzech drużyn drugoligowych zagrała pierwszoligowa Stal Nysa, która zgodnie z oczekiwaniami wygrała go, ale nie obyło się bez kłopotów w meczu finałowym.

Turniej rozpoczął się od pewnego zwycięstwa 3:0 Mickiewicza Kluczbork nad AZS-em Politechnika Opolska. W drugim półfinale Stal Nysa nie dała żadnych szans Juvenii Głuchołazy. To zwycięstwo może o tyle cieszyć trenera Janusza Bułkowskiego, że wywalczyli go zawodnicy rezerwowi.

Większych emocji doczekali się kibice w meczu o III miejsce, w którym AZS Opole pokonał Juvenię 3:1. Było to wyrównane spotkanie, w którym trochę lepszym zespołem byli opolanie.

Najwięcej emocji było w spotkaniu finałowym. Przed pierwszym gwizdkiem sędziego wydawało się, że zdecydowanym faworytem jest zespół z Nysy, zwłaszcza że trener Bułkowski wystawił najsilniejszy skład. Jednak pierwszego seta Stal zaskakująco przegrała 24:26. Blisko sensacji było w secie drugim, gdy gospodarze mając kilka setboli, przegrali 31:33. Od tego momentu Stal Nysa uzyskała przewagę. O ile w secie trzecim gracze z Kluczborka stawiali opór, przegrywając do 21, o tyle w partii czwartej podopieczni Janusza Bułkowskiego wygrali pewnie do 16.