Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > PŚ: Pewne zwycięstwo biało-czerwonych

PŚ: Pewne zwycięstwo biało-czerwonych

Na początek swoich zmagań w Pucharze Świata polscy siatkarze pokonali reprezentację Tunezji w trzech setach. Ze względu na mało wymagającego przeciwnika trener Stephane Antiga mógł sprawdzić w boju prawie wszystkich zawodników, których zabrał do Japonii.

Choć pierwsze zagrania w spotkaniu mogły dawać wrażenie wyrównanego pojedynku, Polacy dość szybko zdołali wypracować znaczną przewagę. Świetna postawa Mateusza Miki oraz fenomenalne zagrywki Bartosza Kurka i Rafała Buszka pozwoliły biało-czerwonym zejść na pierwszą przerwę techniczną z czterema oczkami zapasu. Po powrocie pod siatkę podopieczni Stephane’a Antigi wciąż zwiększali swoją dominację. Skuteczny blok w połączeniu z kolejnymi efektownymi zagraniami Buszka i Bieńka nie pozostawiały złudzeń rywalom. Choć Karamosil ze wszystkich sił starał się pomóc swojemu zespołowi, reprezentacja Tunezji pozostawała bezsilna w starciu z mistrzami świata. Druga przerwa techniczna to już sześciopunktowa przewaga polskiej drużyny. Po powrocie pod siatkę Garci zdołał przedrzeć się przez polski blok i tym sposobem zdobył jedenasty punkt dla swojej drużyny. Polacy jednak pewnie zmierzali po wygraną. Piłka setowa pojawiła się przy siedmiopunktowej przewadze mistrzów świata. Michał Kubiak zakończył partię, skutecznie blokując przeciwnika.

Kolejna odsłona, podobnie jak poprzednia, rozpoczęła się od wyrównanego wyniku, jednak podopieczni Antigi szybko „wskoczyli na właściwy tor”. Pierwsza przerwa techniczna to trzy oczka przewagi polskiej drużyny. Choć z akcji na akcję biało-czerwoni coraz pewniej zmierzali po zwycięstwo, nie ustrzegli się jednak błędów, zarówno w zagrywce, jak i przy siatce. Mimo to Mateusz Mika pewnie brylował na parkiecie, zdobywając kolejne oczka. Na drugiej przerwie technicznej mistrzowie świata prowadzili już 16:10. Po wznowieniu gry tunezyjscy siatkarze starali się odrobić straty. Prym w ich szeregach wiedli Karamosil i Garci. Jednak Polacy nie dawali za wygraną. Artur Szalpuk wywalczył piłkę setową, atakując z drugiej linii, a chwilę później biało-czerwoni zakończyli odsłonę efektywnym blokiem.

W trzeciej partii przeciwnicy postanowili nieco napsuć krwi polskiemu zespołowi. Set rozpoczął się od wyrównanej walki punkt za punkt. Błędy Polaków przeplatały się z dobrymi zagraniami po drugiej stronie siatki. Dzięki temu to Tunezyjczycy prowadzili na pierwszej przerwie technicznej 8:7. Po wznowieniu gry przeciwnicy zdobyli kolejne oczko, jednak błędy Karamosila i Kaabiego doprowadziły do remisu 10:10. Dopiero następna pomyłka tunezyjskiego atakującego i skuteczny blok Kubiaka pozwoliły Polakom cieszyć się z dwóch oczek zapasu na drugiej przerwie technicznej. Po wznowieniu gry biało-czerwoni starali się utrzymać punktowy dystans. Michał Kubiak ponownie wykazał się skutecznością w bloku. Bieniek i Buszek brylowali na parkiecie, zdobywając kolejne oczka dla polskiego zespołu. Po trudnych zmaganiach podopieczni Antigi zdołali wywalczyć piłkę meczową. Przeciwnicy do końca nie dawali za wygraną, jednak Rafał Buszek pewnie zakończył spotkanie, atakując w aut po bloku rywali.

MVP: Bartosz Kurek

Polska – Tunezja 3:0
(25:17, 25:15, 25:20)

Polska: Kurek (13), Buszek (14), Mika (10), Bieniek (6), Nowakowski (3), Łomacz, Zatorski (libero) oraz Kubiak (6), Kłos (2), Drzyzga (1), Szalpuk (1), Konarski i Gacek (libero)
Tunezja: Karamosli (11), Garci (9), Agrebi (6), Miladi M. (3), Tara (1), M’rabet, Korbosli (libero) oraz Moalla (3), Miladi N. (1), Nagga (1), Kaabi (1) i Jerbi