Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > Michał Kubiak: To nie była jeszcze nasza najlepsza gra

Michał Kubiak: To nie była jeszcze nasza najlepsza gra

fot. FIVB

- Pierwszy mecz w turnieju zazwyczaj jest bardzo trudny, ale nam nie poszło dziś tak źle. Czekamy teraz na mecz z Rosjanami i mamy nadzieję na wygraną. Nie boimy się przeciwnika - mówił po meczu z Tunezją kapitan reprezentacji Polski Michał Kubiak.

Graliśmy przeciwko mistrzom świata. Nie wyglądało to źle, ale popełniliśmy zbyt wiele błędów i nie graliśmy dobrze w obronie. Musimy poprawić własne przyjęcie i zminimalizować liczbę błędów własnych – mówił po spotkaniu z Polską kapitan reprezentacji Tunezji, Marouen Garci.To był dla nas trudny mecz, graliśmy przeciwko mistrzom świata. Chciałem dać szansę gry wszystkim zawodnikom tak długo, jak to możliwe. Mamy do rozegrania jedenaście spotkań i chciałbym, by zespół czynił postępy mecz po meczu – przyznał trener naszych rywali, Fethi Mkaouar.

Oczywiście jesteśmy bardzo zadowoleni z dzisiejszego zwycięstwa. Pierwszy mecz w turnieju zazwyczaj jest bardzo trudny, ale nam nie poszło dziś tak źle. Czekamy teraz na mecz z Rosjanami i mamy nadzieję na wygraną. Nie boimy się przeciwnika, w lecie wygraliśmy z nimi kilkukrotnie i zamierzamy kontynuować tę passę – stwierdził kapitan biało-czerwonych, Michał Kubiak.Dzisiejszy mecz to nie była jeszcze nasza najlepsza gra, ale pokazaliśmy tyle, by wystarczyło do wygranej i byśmy nie stracili zbyt wiele energii. Potrzebujemy sił, by utrzymać swój rytm i wytrzymać cały długi turniej, chyba najtrudniejszy na świecie – dodał przyjmujący reprezentacji Polski.

Jestem bardzo zadowolony z wygranej i z faktu, że dokonaliśmy tego w trzech setach. Zagraliśmy na poważnie i nie popełnialiśmy zbyt wielu błędów. Mogłem też skorzystać z wielu zawodników i dokonywać zmian. To była dobra okazja, by przygotować się do jutrzejszego meczu z Rosją – przyznał Stephane Antiga na pomeczowej konferencji prasowej. – Tunezja grała całkiem nieźle, ale my zagraliśmy na serio i pewnie wygraliśmy 3:0. Przygotowaliśmy się psychicznie i taktycznie zarówno do tego meczu, jak i do całego turnieju. Tunezyjczycy nie są przyzwyczajeni do gry na takim poziomie, więc dla nich to doskonała szansa do rozwoju – dodał selekcjoner biało-czerwonych.źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Świata, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-09-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved