Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > Mateusz Mika: Mecz z Rosją będzie bardzo ważny

Mateusz Mika: Mecz z Rosją będzie bardzo ważny

fot. Izabela Kornas

- Mecz z Rosją będzie bardzo ważny. Będziemy się starali jak najlepiej do niego przygotować - obiecuje Mateusz Mika, przyjmujący polskiej reprezentacji. Polacy po wygranej z Tunezją w środę zmierzą się właśnie ze Sborną, która w pierwszym meczu pokonała Wenezuelę.

Na pewno dobrze jest rozpocząć turniej zwycięstwem?

Mateusz Mika: Tak, wygraliśmy i zrobiliśmy to, co do nas należało. Zwyciężyliśmy w trzech setach i jesteśmy z tego zadowoleni. Na pewno powoli myślimy o meczu z Rosją, który będzie bardzo ważny. Będziemy się starali jak najlepiej do niego przygotować.

Pytanie o Rosję chciałam zostawić na koniec, ale skoro już o tej drużynie wspomniałeś. Doszło w niej do zmiany trenera, w składzie są nowi, młodzi zawodnicy, chyba nie do końca wiadomo, czego się po tym zespole spodziewać?Na pewno będą grali lepiej niż w Lidze Światowej, w której nie szło im dobrze. Ja osobiście nie widziałem jeszcze ich żadnego meczu, bo na razie koncentrowaliśmy się na dzisiejszym spotkaniu. Na pewno będziemy oglądać wideo z ich meczu i wtedy będziemy mieli wiedzę, jak z nimi grać. Mam nadzieję, że uda nam się zagrać dobre spotkanie.

Wracając jeszcze na chwilę do meczu z Tunezją, to tylko przez część trzeciego seta był on wyrównany, w tej partii dopadł was lekki kryzys?

Nie wiem, myślę, że tak naprawdę nie ma co tego meczu wspominać, zakończyliśmy go w trzech setach, a rozkładanie takich spotkań na czynniki pierwsze jest trochę bez sensu. Zrobiliśmy to, co do nas należało i już musimy myśleć o następnym spotkaniu.

Przylecieliście do Japonii z dużym wyprzedzeniem, bo tygodniowym. To chyba dobry pomysł, bo mogliście przyzwyczaić się do zmiany czasu, by być w jak najlepszej formie?

Na pewno lepszy jest przyjazd tydzień przed turniejem niż dzień przed, to nie ma wątpliwości, bo wiadomo, że trzeba się trochę zaaklimatyzować. Myślę, że już nam wszystkim to się udało i nikt nie ma już problemów związanych ze spaniem czy samopoczuciem.

*w Hamamatsu rozmawiała Anna Bagińska (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Świata, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-09-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved