Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Jakub Bednaruk: Nie odczuwamy presji

Jakub Bednaruk: Nie odczuwamy presji

fot. Mateusz Siwiec

We wtorek do Meksyku odlecieli polscy juniorzy, którzy wezmą udział w mistrzostwach świata. - Cieszymy się z sukcesu naszych młodszych kolegów, ale ten wynik nie ma żadnego wpływu na nasze nastroje. Nie odczuwamy presji, że my coś musimy - powiedział Jakub Bednaruk.

Biało-czerwoni ostatnie dni spędzili na konsultacji w Warszawie. Trenowali w Arenie Ursynów, gdzie również rozegrali ostatni sparing, w którym ich rywalem był AZS Politechnika Warszawska. – Wszyscy wiemy, jak wielkie czeka nas wyzwanie – powiedział selekcjoner reprezentacji Polski, Jakub Bednaruk. – W przygotowaniach zrobiliśmy wszystko, co zostało zaplanowane. Pierwszy mecz w turnieju zagramy z Rosją, która w naszej dyscyplinie sportu, a szczególnie w kategoriach młodzieżowych, odgrywa kolosalną rolę. Po tym spotkaniu będzie wiadomo dużo, staniemy się znacznie mądrzejsi – zaznaczył szkoleniowiec, dodając, że wygrana może pomóc jego zespołowi w wywalczeniu roli głównego faworyta, natomiast porażka mocno skomplikuje sytuację. – Trafiliśmy do trudnej grupy, ale znamy swoją wartość. Kilku zawodników jest mocno ogranych w PlusLidze, liznęło dużą siatkówkę – podkreślił.

Ostatni czas to pasmo sukcesów biało-czerwonych – w sierpniu złoty medal mistrzostw świata kadetów zdobyła reprezentacja Polski. – Cieszymy się z sukcesu naszych młodszych kolegów, ale ten wynik nie ma żadnego wpływu na nasze nastroje. Nie odczuwamy presji, że my coś musimy – przyznał trener Bednaruk. Zapytany, czy nie obawia się kłopotów związanych z klimatyzacją i wielkimi upałami w Tijuanie i Mexicali, odpowiedział, że absolutnie nie. – Bardziej mnie martwią informacje dotyczące strajku naszego przewoźnika i ewentualnej groźby wydłużenia się podróży – krótko skomentował szkoleniowiec.

 źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-09-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved