Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Chemik Police będzie trenował wspólnie z niemieckim zespołem

Chemik Police będzie trenował wspólnie z niemieckim zespołem

fot. Bogusław Krośkiewicz

Od środy Chemik Police rozpocznie wspólne treningi z niemieckim Poczdam S.C. Łączone zajęcia trwać będą przez trzy dni, do piątku. Jak podkreśla Giuseppe Cuccarini, trener mistrzyń Polski, to będą treningi, a nie mecze sparingowe.

Wiele z naszych siatkarek przebywa na zgrupowaniu reprezentacji, więc połączymy siły treningowe z innym zespołem. Dzięki temu możemy ćwiczyć grę w szóstkach. W naszej drużynie brakuje jednej przyjmującej. Lukę na tej pozycji wypełnią członkowie sztabu szkoleniowego, którzy dobrze radzą sobie na boisku siatkarskim – mówi Giuseppe Cuccarini.

Wspólne treningi nie oznaczają jednak, że drużyny będą rotować składem, wymieniać się zawodniczkami. Każdy zespół realizuje swoje zadania, które wcześniej zaplanował. – Ja jestem trenerem Chemika i skupiam się na swoich zadaniach. Mamy wspólne treningi poranne w siłowni i później popołudniowe w hali, jednak prowadzimy nasze zespoły oddzielnie i skupiamy się wyłącznie na swoich podopiecznych – tłumaczy Włoch.

Oprócz zespołu z Poczdamu Chemik zmierzy się również z Impelem Wrocław i niemieckim Schweriner S.C. – Początkowo porozumieliśmy się z Dresdner, ale nie udało nam się uzyskać potwierdzenia, więc dogadaliśmy się z Schweriner. To naprawdę solidny zespół. Ponadto zależało nam, żeby był blisko nas. Nie potrzebujemy dalekich podróży, żeby uzyskać odpowiednich partnerów do wspólnych treningów – kończy trener. 

źródło: chemik-police.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-09-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved