Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > C. Poglajen: Jesteśmy gotowi do walki o kwalifikację olimpijską

C. Poglajen: Jesteśmy gotowi do walki o kwalifikację olimpijską

fot. Joanna Skólimowska

Reprezentacja Argentyny udanie rozpoczęła rozgrywki Pucharu Świata, wygrywając 3:1 z Iranem. - Chcieliśmy zacząć ten turniej od wygranej, tak więc to zwycięstwo jest dla nas bardzo ważne - mówi Cristian Poglajen, przyjmujący argentyńskiej drużyny.

Argentyńczycy rozpoczęli turniej Pucharu Świata od wygranej nad Iranem 3:1. Cristian Poglajen, przyjmujący zwycięskiej drużyny, cieszył się po meczu z wygranej. – To bardzo ważne, by wygrać pierwszy mecz w turnieju. Wszystkie spotkania w takich rozgrywkach są nerwowe i chcieliśmy zacząć od wygranej, tak więc to zwycięstwo jest dla nas bardzo ważne – podkreślił.

Siatkarze z Ameryki Południowej poprzednich konfrontacji z podopiecznymi Slobodana Kovaca nie mogą zaliczyć do udanych, tym bardziej więc cieszyło ich, że udało się tę złą serię przełamać. – Zarówno w zeszłorocznych mistrzostwach świata, jak i w Pucharze Świata cztery lata temu przegraliśmy z Iranem. Dlatego ta wygrana ma dla nas podwójną wartość – przyznał były gracz Effectora Kielce.

Zarówno wynik tego spotkania, jak i wygranego kilka dni temu sparingu z Polską świadczą o tym, że siatkarze prowadzeni przez Julio Velasco są w dobrej dyspozycji. – Oczywiście jesteśmy gotowi do walki o kwalifikację olimpijską w tym turnieju, ale wiemy, że to dopiero początek rozgrywek. Przed nami jeszcze dziesięć kolejnych meczów, tak więc do wyniku tego spotkania podchodzimy spokojnie – powiedział przyjmujący Albicelestes.W środę Argentyńczyków czeka konfrontacja z Wenezuelą, a dzień później z Polską. – Teoretycznie następny mecz powinien być łatwiejszy, ale my się skupiamy tylko na naszej własnej grze i na każdym kolejnym spotkaniu. Jutro gramy z Wenezuelą, następnie z Polską. To będzie mecz trudny dla obydwu drużyn. Polacy są zawsze bardzo dobrą drużyną, teraz także aktualnymi mistrzami świata i to będzie dla nas dodatkową motywacją w tym spotkaniu – zakończył swoją wypowiedź Cristian Poglajen.

*w Hamamatsu rozmawiała Anna Bagińska (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Świata, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-09-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved