Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Były siatkarz Resovii przenosi się do Turcji

Były siatkarz Resovii przenosi się do Turcji

fot. Piotr Woźniak

Były przyjmujący Asseco Resovii Rzeszów Marko Bojić opuścił Paris Volley i w sezonie 2015/2016 zagra w lidze tureckiej. 27-latek podpisał kontrakt z wicemistrzem kraju Halkbankiem Ankara i w kolejnych rozgrywkach będzie walczył u boku Michała Kubiaka.

Ostatni czas w karierze Marko Bojicia nie należał do udanych – przez wewnętrzne problemy w zespole mimo dobrych występów na francuskich parkietach zdecydował się za porozumieniem stron rozwiązać umowę z Paris Volley. Zawodnik z Czarnogóry nie ukrywał jednak, że nie może doczekać się rozpoczęcia kolejnych rozgrywek, gdyż właśnie związał się z drużyną wicemistrza Turcji, Halkbankiem Ankara. – Nie śpieszyłem się z podpisaniem kontraktu, lecz spokojnie czekałem na rozwój wypadków, ponieważ nie chciałem wstąpić w szeregi niewłaściwej drużyny. Finalnie trafiłem do tureckiego teamu, będącego zespołem z doskonałymi dokonaniami z lat poprzednich, nie tylko jeśli chodzi o pole krajowe, ale także o światowe parkiety. Jeszcze nie rozmawialiśmy o naszych celach, ale wszyscy chcą sięgnąć po tytuł i dotrzeć do Final Four Ligi Mistrzów. Jestem bardzo dumny, że należę do tego zespołu – powiedział przyjmujący.

Swoją przygodę ze sportem Bojić zaczynał w Budućnost Podgorica, a następnie przeniósł się do PAOK Saloniki. Jego gra była tak dobra, że został zauważony przez coraz lepiej spisującą się w polskiej lidze Asseco Resovię Rzeszów, z którą związał się na rok. Nie był to jednak dla niego najlepszy czas i dwanaście miesięcy później walczył w barwach Tomisu Contanta. Po krótkiej przygodzie z rosyjską siatkówką podpisał umowę z Budvanską Rivijerą Budva, z której w sezonie 2014/2015 trafił w szeregi Paris Volley. W nowym teamie zagra między innymi z Michałem Kubiakiem, Draganem Travicą oraz Cwetanem Sokołowem.

źródło: inf. własna, worldofvolley.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-09-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved