Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > Mateusz Bieniek: Celem jest kwalifikacja olimpijska

Mateusz Bieniek: Celem jest kwalifikacja olimpijska

fot. Arkadiusz Buczyński

- Mamy jasno określony cel, którym jest zajęcie jednego z dwóch pierwszych miejsc. Chcemy awansować w pierwszym podejściu na igrzyska olimpijskie - przed rozpoczęciem Pucharu Świata mówi środkowy reprezentacji Polski, Mateusz Bieniek.

Twój debiutancki sezon reprezentacyjny, w którym stałeś się podstawowym środkowym kadry, jest dla ciebie pełny sukcesów. Czy spodziewałeś się, że będziesz tak ważnym ogniwem w drużynie Stephane’a Antigi?

Mateusz Bieniek: Faktycznie nie myślałem, że tak to się wszystko potoczy, ale rywalizacja na środku siatki jest naprawdę ogromna i trzeba ciągle trenować na pełnych obrotach, żeby utrzymywać dobry poziom. Staram się skupiać na każdym kolejnym treningu, a co przyniesie przyszłość, to już czas pokaże.

Marzeniem sportowca jest występ i medal na igrzyskach olimpijskich. Przed wami daleka i ciężka droga do tego celu, a pierwszy krok jest coraz bliżej, bowiem we wtorek rozpoczniecie w Japonii Puchar Świata, jak podchodzicie do tego turnieju?– Mamy jasno określony cel, którym jest zajęcie jednego z dwóch pierwszych miejsc. Chcemy awansować w pierwszym podejściu na igrzyska olimpijskie. Jesteśmy skoncentrowani na tym turnieju i pełni optymizmu, że uda nam się zrealizować to, co sobie założyliśmy przed Pucharem Świata.

Czy jesteście dobrze przygotowani do zbliżającego się Pucharu Świata?

– Tak. Wydaje mi się, że jesteśmy w dobrej formie, ale to dopiero będziemy mogli oceniać po pierwszych meczach. Obciążenia treningowe są już mniejsze, więc złapaliśmy trochę „świeżości”.

Jaka atmosfera panuje w kadrze?

– Atmosfera od początku mojego pobytu w kadrze jest świetna. Sam dziwiłem się, że zostałem przyjęty tak ciepło przez wszystkich.

Czym dla ciebie jest reprezentowanie kadry narodowej?

– Dla mnie to spełnienie marzeń. Gra w reprezentacji to coś fantastycznego. Od zawsze trenowałem z myślą, żeby kiedyś być w tym miejscu, w którym teraz się znajduję, udało się. Widać, że ciężka praca procentuje.

Czy stawiasz sobie jakieś indywidualne cele przed turniejem w Japonii?

– Moim celem, jak i całej drużyny, jest pokazanie najlepszej siatkówki i wywalczenie kwalifikacji olimpijskiej.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Świata, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-09-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved