Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Marek Mierzwiński: Wnikliwie analizujemy nasze błędy i udane akcje

Marek Mierzwiński: Wnikliwie analizujemy nasze błędy i udane akcje

fot. archiwum

- Kończymy atletyczny okres przygotowań. W związku z tym dziewczynom ciężko się grało, a poszczególne akcje wyglądały mało dynamicznie - mówi po wygranym turnieju towarzyskim w Sulechowie Marek Mierzwiński, szkoleniowiec Roltexu Zawiszy.

Siatkarki Zawiszy Sulechów okazały się mało gościnne dla zespołów z Łodzi, Polic oraz Świecia, bowiem wygrały towarzyski turniej przed własną publicznością. Jednak tak naprawdę wynik tych zawodów nie był najważniejszy, bowiem wszyscy szkoleniowcy są na etapie poszukiwania optymalnego zestawienia na zmagania ligowe. – Do końca nie mogę być zadowolony z formy zawodniczek. Trzeba mieć świadomość, że kończymy atletyczny okres przygotowań. W związku z tym dziewczynom ciężko się grało, a poszczególne akcje wyglądały mało dynamicznie – skomentował Marek Mierzwiński. – Wszystkie zawodniczki otrzymały szanse gry w podobnym wymiarze czasowym. Dzięki temu zbieram materiał poglądowy po to, aby znaleźć optymalne ustawienie na rozgrywki ligowe. Wnikliwie analizujemy nasze błędy i udane akcje, a także przyglądamy się przeciwnikom. Jednak nie ma co ukrywać, że dużo czasu upłynie, zanim nasza gra będzie wyglądała prawie idealnie, bo idealnie prawdopodobnie nigdy nie będzie. Ale mamy w składzie bardzo doświadczone zawodniczki, dlatego wierzę, że ten proces zakończy się sukcesem – dodał szkoleniowiec lubuskiej drużyny.

Wszystko wskazuje na to, że sulechowianki najcięższy okres pracy mają już za sobą, a przed nimi jeszcze turnieje towarzyskie w Łodzi i Świeciu. – Pozostał nam jeszcze tydzień atletycznej pracy. Później będziemy schodzić z obciążeń, a coraz więcej czasu poświęcać taktyce, zgraniu, dopracowywaniu szczegółów na siatce i w obronie, poprawieniu jakości oraz skuteczności gry w każdym elemencie – zakończył Mierzwiński.

źródło: inf. własna, Radio Zachód

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-09-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved