Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > Marek Karbarz: Wierzę, że zespół jest dobrze przygotowany

Marek Karbarz: Wierzę, że zespół jest dobrze przygotowany

fot. Tomasz Tadrała

- Polskich siatkarzy stać na powtórzenie wyniku z ostatniego czempionatu globu i nie jest to wcale mój urzędowy optymizm - mówi na chwilę przed startem Pucharu Świata były mistrz olimpijski i świata, Marek Karbarz.

Reprezentacja Polski po raz szósty zagra w turnieju o Puchar Świata. W pierwszym występie w 1965 roku, którego była gospodarzem, zajęła drugie miejsce. Wynik został powtórzony przed czterema laty, dzięki czemu nasza drużyna zakwalifikowała do igrzysk olimpijskich w Londynie. Poza tym w Pucharze Świata było dwa razy czwarte miejsce – 1977, 1981 i raz ósme – 1969.

Do rywalizacji w tej edycji pucharu biało-czerwoni przystąpią w roli aktualnych mistrzów świata. – Polskich siatkarzy stać na powtórzenie wyniku z ostatniego czempionatu globu i nie jest to wcale mój urzędowy optymizm – powiedział były mistrz olimpijski i świata Marek Karbarz. – Mamy wyrównany 14-osobowy skład. Każdy zawodnik ma swojego pełnowartościowego zmiennika gotowego w każdej chwili wejść na boisko – zaznaczył.

Karbarz obecną reprezentację oglądał w czasie ostatniego memoriału Huberta Wagnera w Toruniu. – Drużyna miała okresy dobrej i słabszej gry, ale to na trzy tygodnie przed docelową imprezą jest normalne. Wierzę, że trener Stephane Antiga odpowiednio przygotował zespół, tak jak to zrobił przed rokiem – ocenił.W Toruniu zagrała również reprezentacja Iranu, która zajęła czwarte, ostatnie miejsce. – W Japonii na pewno będzie inaczej. Jest to mocna drużyna, która w ostatnich dwóch, trzech latach pokazała, że należy się z nią liczyć – dodał Marek Karbarz.

Pierwszym przeciwnikiem polskich siatkarzy będzie Tunezja. – Jest to bardzo dobry rywal na ten moment turnieju, w sam raz na mocne wejście do Pucharu Świata – uważa Karbarz. W drugiej rundzie biało-czerwoni spotkają się z Rosją, która zanotowała serię fatalnych występów w ostatniej Lidze Światowej. Marek Karbarz przestrzega też przed lekceważeniem tej drużyny. – Po przyjściu trenera Władimira Alekny Sborna jest całkiem inną drużyną. Rosja na pewno będzie bardzo wymagającym rywalem i należy ten zespół zaliczyć do grona faworytów – zakończył.

 

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Świata, reprezentacja Polski mężczyzn, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-09-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved