Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Słowacy z Czechami na remis

Słowacy z Czechami na remis

fot. FIVB

Od zwycięstwa swoją pracę z reprezentacją Słowacji rozpoczął Alberto Giuliani. W pierwszym sparingu pod wodzą nowego szkoleniowca Słowacy pokonali Czechów 3:1. Dzień później nasi południowi sąsiedzi nie mieli tyle szczęścia.

Dotychczasowy bilans konfrontacji Słowaków z Czechami przemawiał na korzyść siatkarzy z Czech. Przy 18 zwycięstwach Słowaków Czesi triumfowali 20 razy. Podopieczni Alberto Giulianiego stali więc przed szansą poprawy tego rezultatu. Spotkania miały jednak charakter typowo szkoleniowy, gdzie sam wynik schodził na drugi plan. Tym samym szkoleniowiec reprezentacji Słowacji w pierwszym spotkaniu postawił na swój nominalnie pierwszy skład, dzień później niemal całkowicie przebudowując wyjściową szóstkę i dając szanse zaprezentowania się zmiennikom w dłuższym wymiarze meczu. Roszady szkoleniowca miały swoje odzwierciedlenie na tablicy wyników.

W pierwszym spotkaniu obu ekip to Słowacy byli zespołem dyktującym warunki. Największym atutem podopiecznych trenera Giulianiego była gra w ataku i dyspozycja w polu serwisowym, również w zestawieniu bloków punktowych Słowacy nie ustępowali pola rywalom. Indywidualnie bardzo dobrze zaprezentował się Michalović, atakujący reprezentacji naszych południowych sąsiadów przy 45-procentowej skuteczności w ataku i 19 oczkach na koncie był najpewniejszym punktem swojego zespołu. Wsparciem dla swojego lidera byli skrzydłowi Patak-Sopko, niemal zgodnie z tradycją z dobrej strony pokazał się też środkowy reprezentacji Słowacji – Emanuel Kohut. Jedynie drugi set, przegrany przez ekipę Alberto Giulianiego, to dominacja Czechów. W tej części meczu ekipa Zdenka Smejkala imponowała 83-procentową skutecznością zagrań. Słowacy szybko jednak wrócili na właściwe tory, triumfując w kolejnych setach. Co ciekawe każda z czterech rozegranych partii kończyła się identycznym rezultatem – 25:19.

W drugim meczu obu ekip to Czesi zaprezentowali się dużo lepiej. Podopieczni Zdenka Smejkala zdominowali odmłodzoną reprezentację Słowacji praktycznie we wszystkich elementach siatkarskiego rzemiosła. Swój zespół do triumfu poprowadził Finger, zdobywca 14 punktów w meczu. Po stronie Słowaków nieźle spisywał się Matej Patak, nie miał jednak większego wsparcia ze strony swoich kolegów. To spotkanie pokazało przede wszystkim różnicę w grze nominalnie pierwszego i drugiego składu reprezentacji Słowacji.Oba spotkania w wykonaniu swoich podopiecznych krótko ocenił trener kadry naszych południowych sąsiadów – Alberto Giuliani.To był nasz pierwszy mecz w okresie przygotowawczym. Jesteśmy cały czas na początku przygotowań. Były jeszcze pewne sytuacje w grze, które pokazały, nad czym jeszcze musimy popracować, ale patrząc na to, na jakim etapie treningów jesteśmy, to był naprawdę niezły występ. Chłopakom nie brakuje determinacji i woli walki. W tym duchu chcemy kontynuować nasze przygotowania i mam nadzieję, że teraz będzie tylko lepiej – mówił po pierwszym meczu swojego zespołu włoski szkoleniowiec.

Nieco gorsze nastroje towarzyszyły Słowakom po drugim meczu, jednak jak przyznał Alberto Giuliani, było to spotkanie o charakterze typowo szkoleniowym. – To był klasyczny mecz sparingowy, rozgrywany w dobrej atmosferze. Na początku meczu szansę gry dostali młodzi zawodnicy, których chcieliśmy przetestować. Oczywiście przykro nam, że nie wygraliśmy, ale popełniliśmy za dużo błędów własnych, których w przyszłości musimy unikać. Nieco inaczej wyglądał drugi set meczu, w którym zagraliśmy dobrze, przede wszystkim wykazując się niemałą wolą walki. Jestem zadowolony z postawy zespołu – przyznał trener, podkreślając jednak, że przed zespołem sporo pracy. – Musimy przede wszystkim ograniczyć liczbę popełnianych błędów własnych. Od poniedziałku będziemy kontynuować przygotowania w Puchovie i pracować nad tym – dodał Włoch.

Pierwszy mecz w Libercu:
Czechy – Słowacja 1:3
(19:25, 25:19, 19:25, 19:25)

Składy zespołów:
Czechy: Veselý (3), Král (7), P. Bartoš (1), A. Bartoš, Baránek (14), Konečný (8), Kryštof (libero) oraz Pfeffer (libero), Janouch (2), Michálek (8), Fila (4), Mach i Finger (6)
Słowacja: Končál, Michalovič (19), M. Sopko st. (10), Kohút (11), Paták (15), Prešinský (8), Kubš (libero) oraz Ľ. Nemec (libero), Zaťko, Horník (3), Kriško, Palgut i Chrtiansky

Drugi mecz w Libercu:
Czechy – Słowacja 3:1
(25:22, 25:17, 15:25, 25:22)

Składy zespołów:
Czechy: Veselý (6), Mach (6), A. Bartoš (8), Finger (14), Baránek (10), Janouch, Kryštof (libero) oraz Habr (1), Konečný (12), Fila i Michálek (6)
Słowacja: Paták (16), Chrtiansky (7), Krajčovič (6), Zaťko (1), Michalovič (17), Prešinský (2), Ľ. Nemec (libero) oraz Kubš (libero), Kriško (2), Horník (2), Kohút (7) i Končál (2)

źródło: inf. własna, svf.sk

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-09-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved