Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Rio Open: Złoci Samoilovs ze Smedinsem, brąz dla Brazylijczyków

Rio Open: Złoci Samoilovs ze Smedinsem, brąz dla Brazylijczyków

fot. FIVB

W ostatnim dniu rywalizacji siatkarzy plażowych w Rio de Janeiro w "małym finale" Brazylijczycy Alison/Bruno Schmidt musieli uznać wyższość swoich rodaków. W rywalizacji o złoto złudzeń rywalom nie zostawili Samoilovs/Smedins, 2:0 pokonując duet z Niemiec.

W rywalizacji o brązowy medal zmierzyły się dwa duety z Brazylii. W konfrontacji z doświadczonymi Alisonem i Bruno Schmidtem 21-letni Saymon i 22-letni Gustavo nie byli faworytami. Spotkanie było wyjątkowo emocjonujące i triumfatora wyłoniła dopiero trzysetowa, 47-minutowa rywalizacja. Mecz pewniej rozpoczęli Saymon i Guto Carvalhaes, którzy po początkowej grze na styku zdołali nieco odskoczyć rywalom. Młodzi Brazylijczycy budując kilkupunktowy dystans, utrzymali go do końca partii, wygranej 21:14. Nieco inaczej wyglądała odsłona kolejna, przy nieco bardziej wyrównanej walce tym razem warunki gry dyktowali bardziej doświadczeni Alison i Bruno. W decydującym fragmencie partii to właśnie doświadczenie zebrane na międzynarodowych parkietach okazało się kluczowe i to turniejowa jedynka wygrała 21:17. Triumfatorów miała więc wyłonić dodatkowa partia, w tej tempo gry dyktowali Saymon i Gustavo. Już na półmetku rywalizacji młodzi Brazylijczycy byli w lepszej sytuacji, utrzymując tę przewagę do końca partii, wygranej 15:8.

Mecz o 3. miejsce:

Alison/Bruno Schmidt BRA [1] – Saymon/Guto Carvalhaes BRA [16] 1:2
(14:21, 21:17, 8:15)
Nieco mniej wyrównana była rywalizacja finałowa. W konfrontacji z wyżej notowanymi Łotyszami siatkarze z Niemiec nie mieli większych szans. Szczególnie jednostronna była odsłona premierowa, w której Samoilovs i Smedins bardzo szybko odskoczyli rywalom, budując kilkupunktowe prowadzenie. O ile w odsłonie premierowej pogoń Flüggena i Böckermanna przyszła za późno, to w odsłonie drugiej sytuacja wyglądała nieco inaczej. Tym razem Niemcy nie pozwolili rywalom na tak wiele, wystrzegając się niewymuszonych błędów własnych i poprawiając swoją skuteczność na siatce. Zmiana poczynań siatkarzy z Niemiec miała swoje odzwierciedlenie na tablicy wyników. W tej części meczu zdobywanie kolejnych punktów przychodziło Samoilovsowi i Smedinsowi z większym trudem. Tym razem zwycięzców miała wyłonić gra na przewagi, w nerwowej końcówce więcej zimnej krwi zachowali Łotysze, triumfując 25:23 i w całym spotkaniu 2:0.

Finał:

Flüggen/Böckermann GER [10] – Samoilovs/Smedins J. LAT [3] 0:2
(15:21, 23:25)

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-09-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved