Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Reprezentacja Białorusi z Pucharem Prezydenta Ostrowca Św.

Reprezentacja Białorusi z Pucharem Prezydenta Ostrowca Św.

Zakończył się towarzyski turniej o Puchar Prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego, najlepsze okazały się Białorusinki. Drugie miejsce zajął mistrz Ukrainy - Chimik Jużnyj. Gospodynie uplasowały się na trzeciej pozycji, a za podium znalazł się zespół PTPS-u Piła.

Najlepszym zespołem w turnieju w Ostrowcu Świętokrzyskim była reprezentacja Białorusi, która przygotowuje się do mistrzostw Europy. Nasze wschodnie sąsiadki nie przegrały nawet seta, zespołowi z Piły nie pozwoliły zdobyć w żadnej partii więcej niż 14 oczek. Bardziej wyrównane było spotkanie pomiędzy Białorusinkami a Chimikiem Jużnyj, w premierowej odsłonie mistrz Ukrainy został zdemolowany, ale w kolejnych dwóch partiach jego gra była zdecydowanie lepsza, jednak nie udało się wygrać choćby seta. Chimik lepiej spisał się w meczu przeciwko KSZO, pozwolił naszemu zespołowi na ugranie tylko jednej partii, dzięki czemu zakończył turniej na drugiej pozycji.

W meczu orlenligowych zespołów górą były gospodynie, które nie najlepiej weszły w spotkanie, wysoko uległy PTPS-owi Piła. W kolejnych dwóch partiach wzięły rewanż na rywalkach, wygrywając do 18 i 19. Czwarta partia to znakomita gra pilanek, które ponownie zwyciężyły 25:16. W tie-breaka lepiej weszły siatkarki KSZO i to one kontrolowały przebieg wydarzeń na boisku, wygrały 15:8 i całe spotkanie 3:2, dzięki czemu zakończyły turniej na trzeciej pozycji.

Białoruś – PTPS Piła 3:0
(25:14, 25:13, 25:14)

KSZO Ostrowiec Św. – Chimik Jużnyj 1:3
(25:20, 16:25, 19:25, 18:25)

KSZO Ostrowiec Św. – PTPS Piła 3:2
(16:25, 25:18, 25:19, 16:25, 15:8)

Białoruś – Chimik Jużnyj 3:0
(25:15, 25:20, 25:23)