Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > PŚ K: Rosjanki zgodnie z planem rozniosły Algierię

PŚ K: Rosjanki zgodnie z planem rozniosły Algierię

Podopieczne Trenera Jurija Mariczewa były faworytem meczu z Algierią i wręcz zdemolowały swoje rywalki. W żadnym z setów nie pozwoliły ekipie z Afryki zdobyć nawet 10 punktów. Teraz Sborna musi czekać na pozostałe rozstrzygnięcia.

Już przy zagrywce Starcewej Sborna objęła prowadzenie 4:0, a wkrótce po błędzie przyjęcia Algierek było już 10:1. Rosjanki dominowały w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła, sporo punktów otrzymywały także po błędach rywalek i na drugiej przerwie technicznej przeważały już 16:4. Od tego momentu ekipa Algierii zdobyła zaledwie jeden punkt. Tę część meczu zakończyły m.in. ataki Ilczenko i Pasynkowej.

W kolejnym secie również od początku zarysowała się wysoka przewaga mistrzyń świata z roku 2006 i 2010. Po bloku Starcewej prowadziły one już 10:1. Dwa kolejne błędy Algierek oraz atak Pasynkowej sprawiły, że na tablicy było już 17:3. Jednostronne widowisko dalej trwało w najlepsze, kiedy Pasynkowa posłała asa serwisowego, było już 22:4. Do końca partii Algierki zapunktowały jeszcze dwukrotnie, ale ich własne błędy zakończyły tę część spotkania.

Bez większych emocji obyło się także w ostatnim secie, gdzie po zbiciu Małych było już 5:1, a po akcji Pasynkowej przy stanie 8:3 zespoły zeszły na przerwę techniczną. Rosjanki w pełni dominowały na boisku (11:4, 16:7). Wystarczy wspomnieć, że po drugiej przerwie technicznej Algieria zapunktowała tylko raz. Ostatnie słowo w meczu należało do Małych i Lubuszkiny. Ta pierwsza atakiem dała piłki meczowe, a druga blokiem zakończyła spotkanie. Przewaga Sbornej była wręcz przygniatająca, ale warto dodać, że w całym meczu Rosjanki popełniły tylko dwa błędy własne.

Rosja – Algieria 3:0
(25:5, 25:6, 25:8)

Rosja: Pasynkowa (16), Małych (15), Fetisowa (14), Lubuszkina (8), Ilczenko (4), Starcewa (3), Kuzjakina (libero)
Algieria: Nadira Ait (4), Hawel (3), Zaidi (2), Safia (2), Silya (1), Chahla (1), Ryma (libero) oraz Melissa (2), Sarra (2), Chanez i Amira