Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > PŚ K: Kenijki wygrały na zakończenie

PŚ K: Kenijki wygrały na zakończenie

W meczu dwóch słabszych drużyn tegorocznego Pucharu Świata - Kenii i Peru walki było co niemiara. Spotkanie zakończyło się dopiero po tie-breaku. Zwycięsko z niego wyszedł zespół z Afryki, odnosząc tym samym drugą wygraną w turnieju.

Początek meczu był wyrównany, ale po asie serwisowym to Peru odskoczyło na 6:4, a na przerwie technicznej prowadziło już 8:5 za sprawą dobrej gry Regalado. Po chwili jednak Peruwianki zaczęły popełniać błędy, co poskutkowało remisem 9:9. Kilka minut później jednak za sprawą zagrywki Ortiz Peruwianki przeważały 14:10. Afrykanki jednak kolejny raz odrobiły straty za sprawą dobrej gry w ataku i bloku (14:14). Przez długi czas wynik oscylował wokół remisu, dopiero w końcówce Peru odskoczyło na 22:20. Niewielkie prowadzenie siatkarki z tego kraju utrzymały już do samego końca.

W drugim secie Kenijki szybko objęły dwupunktowe prowadzenie (2:0, 3:1). Po akcji Makuto odskoczyły już na trzy oczka. Peruwianki jednak najpierw doprowadziły do remisu 9:9, a potem wyszły na nieznaczne prowadzenie. Po przerwie na życzenie selekcjonera reprezentacji Kenii dobra zagrywka Wanji pozwoliła Afrykankom wyjść na 12:10. Na drugiej przerwie technicznej Kenijki prowadziły różnicą trzech punktów, a za sprawą dobrej gry blokiem wkrótce już 17:13. Peruwianki wzmocniły jednak zagrywkę i zniwelowały straty do jednego punktu. Na remis jednak nie trzeba było długo czekać (19:19), a kiedy Kenijki dotknęły siatki, to Peru było już na prowadzeniu 21:20. Dobra zagrywka Wanji po raz kolejny przyczyniła się do tego, że Kenijki wypracowały sobie przewagę (23:21). Wszystko jednak zakończyło się dopiero po grze na przewagi na korzyść drużyny z Afryki.

Trzecią partię lepiej rozpoczęły siatkarki z Peru, które m.in. po asie serwisowym Yllescas i udanym bloku Regalado prowadziły 6:3. Na przerwę techniczną przy stanie 8:6 sprowadziła zespoły Regalado. Po powrocie na parkiet boiskowe wydarzenia zdominowały siatkarki z Peru, które odskoczyły na 14:9. Kenijki jednak częściowo zredukowały straty (12:15), ale na przerwie technicznej numer dwa i tak traciły do rywalek cztery oczka po ataku Regalado. Po niej m.in. za sprawą asa serwisowego Maiyo zbliżyły się już tylko na jeden punkt (16:17). Zagrywka zresztą bardzo w tym momencie Kenijkom pomogła, bowiem kolejny as serwisowy dał już remis 18:18. Do końca seta trwała już walka niemalże punkt za punkt. Po akcji Uribe i błędzie rywalek trzecia partia po grze na przewagi padła łupem Peruwianek.

Po dobrej zagrywce Munoz Peru w czwartej partii odskoczyło na 6:4, ale do remisu szybko doprowadziła Khadambi. Kenijki zdołały odskoczyć dopiero po pierwszej przerwie technicznej po m.in. ataku Moim i asie serwisowym Khadambi (11:7). Peruwianki jednak zaczęły odrabiać straty i po akcji Ortiz przegrywały już tylko 11:12. Na drugiej przerwie technicznej jednak to Kenijki prowadziły 16:12 po akcji Mayio. Prowadzenie Afrykanki utrzymywały aż do stanu 20:20. Moim jednak postanowiła walczyć o tie-breaka i jej dwie akcje dały wynik 22:20. Ten stał się faktem, kiedy to w skutecznym bloku zaprezentowała się Khadambi.

W tie-breaku walka była zacięta od samego początku. Kenijki odskoczyły co prawda na 3:0, ale ich własne błędy i blok na Khadambi pozwoli Peru doprowadzić do remisu 3:3. Kolejny raz Kenijki odskoczyły, kiedy to Khadambi tym razem popisała się skutecznym blokiem, a następnie zapunktowała Moim (10:7). Rywalki jednak po raz kolejny wyrównały (10:10). Do końca trwała walka punkt za punkt, a ostatnie akcje meczu to atak Maiyo na 14:13 i as serwisowy Makuto. Warto wspomnieć, że był to mecz błędów, Peru popełniło ich 35, a Kenia aż 39. Kenijki jednak zdominowały rywalki w bloku (16:6).

Kenia – Peru 3:2
(23:25, 29:27, 25:27, 25:23, 15:13)