Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > Ostateczna selekcja w kadrze Włoch przed PŚ

Ostateczna selekcja w kadrze Włoch przed PŚ

fot. FIVB

Ostatni tydzień nie był dla Gianlorenzo Blenginiego spokojny. Po urazie Luki Vettoriego szkoleniowiec awaryjnie musiał ściągnąć do Japonii Giulio Sabbiego. Teraz z trenującej piętnastki trener musiał skreślić jednego zawodnika, wybór padł na Stefano Mengozziego.

W ostatnich dniach reprezentacja Włoch trenowała w piętnastoosobowym składzie. Teraz, na niespełna dwa dni przed rozpoczęciem rywalizacji w Pucharze Świata, Gianlorenzo Blengini musiał zgłosić ostateczną listę zawodników, którzy powalczą o triumf w Pucharze Świata i kwalifikację olimpijską.

Nie chcąc ryzykować, szkoleniowiec zdecydował się pozostawić w szerokim składzie ściągniętego awaryjnie Giulio Sabbiego, nie skreślając przy tym Luki Vettoriego. Uraz młodego atakującego reprezentacji Włoch okazał się niegroźny, jednak pozostawienie składu atakujących Vettori/Zaytsev byłoby mimo wszystko zbyt ryzykownym posunięciem. W tym przypadku, przy konieczności rezygnacji z któregokolwiek z zawodników, wybór szkoleniowca padł na środkowego – Stefano Mengozziego. Tym samym do rozgrywek Włosi przystąpią w dość nietypowym zestawieniu, bo z trzema środkowymi: Butim, Piano i Anzanim oraz trzema atakującymi: Zaytsevem, Vettorim i Sabbim.

14-osobowy skład Włochów na PŚ:
rozgrywający: Simone Giannelli, Daniele Sottile
atakujący: Ivan Zaytsev, Luca Vettori, Giulio Sabbi
przyjmujący: Osmany Juantorena, Filippo Lanza, Oleg Antonov, Iacopo Massari
środkowi: Simone Buti, Matteo Piano, Simone Anzani
libero: Massimo Colaci, Salvatore Rossiniźródło: inf. własna, oasport.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Świata

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2015-09-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved