Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Martin Sopko nowym kapitanem Słowaków

Martin Sopko nowym kapitanem Słowaków

fot. Joanna Skólimowska

Po zmianach w reprezentacji naszych południowych sąsiadów kolejnym krokiem Słowaków był wybór nowego kapitana. Dotychczas ta rola spoczywała na Michale Masnym, teraz przejął ją równie doświadczony - Martin Sopko.

Po zgrupowaniu w słowackim Puchovie podopieczni Alberto Giulianiego rozpoczęli serię spotkań sparingowych. Pierwszym rywalem Słowaków byli Czesi, a mecze kontrolne rozegrano w Libercu. Jednak jeszcze przed rozpoczęciem pierwszych spotkań w nowym, przebudowanym składzie i przy nowym sztabie szkoleniowym zespół czekała kolejna zmiana. Po tym jak ostatecznej nominacji nie otrzymał dotychczasowy kapitan zespołu – Michal Masny, nasi południowi sąsiedzi musieli wskazać jego następcę.

W głosowaniu zawodników Słowacy wybierali między dwoma najbardziej doświadczonymi zawodnikami swojego zespołu – Emanuelem Kohutem i Martinem Sopko. Ostatecznie to właśnie przyjmujący reprezentacji naszych południowych sąsiadów będzie nowym kapitanem Słowaków. Martin Sopko ma na swoim koncie 173 występy reprezentacyjne, debiutował w kadrze 6 maja 2004 roku w spotkaniu przeciwko Czechom. Sopko trzykrotnie uczestniczył w mistrzostwach Europy w 2007, 2009 i wyjątkowo szczęśliwym dla Słowaków – 2011 roku.

W nowej roli Sopko zadebiutował już w ten weekend, w rywalizacji w Libercu. Przed Słowakami jednak kolejne mecze, za tydzień zespół prowadzony przez duet szkoleniowców Alberto Giuliani – Andrej Kravarik zmierzy się z Estończykami. Następnie pod koniec miesiąca (28-29 września) w Sofii Słowacy sprawdzą swoje umiejętności w konfrontacji z Bułgarami, a tuż przed wylotem na mistrzostwa Europy (6 października) rozegrają ostatni sparing z mistrzami świata – reprezentacją Polski.źródło: inf. własna, svf.sk

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2015-09-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved