Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > LE K: Węgierki wywalczyły awans do finału rozgrywek

LE K: Węgierki wywalczyły awans do finału rozgrywek

Węgierki wygrały pierwsze spotkanie półfinałowe 3:2. Drugie lepiej rozpoczęło się dla Greczynek, które wygrały pierwszego seta. Jednak podopieczne Jana Jose De Brandta niesione dopingiem swoich kibiców wygrały kolejne trzy partie.

Początek spotkania był bardzo wyrównany. Oba zespoły grały punkt za punkt, ale na pierwszą przerwę techniczną z dwupunktowym prowadzeniem zeszły Greczynki. Jednak po powrocie na parkiet do głosu doszły Węgierki, które po skutecznym kontrataku Dory Horvath prowadziły 10:9. Następnie rywalki zdobyły cztery punkty z rzędu i o czas poprosił szkoleniowiec Węgier Jan Jose De Brandt. Po przerwie siatkarki reprezentacji Grecji kontrolowały przebieg seta, prowadząc na drugiej przerwie technicznej (16:11). Po wznowieniu gry gospodynie zaczęły lepiej grać w ataku, a Greczynki zaczęły popełniać własne błędy, co zaowocowało zmniejszeniem prowadzenia do dwóch oczek (20:18). Wtedy o czas poprosił trener Grecji Ioannis Kalmazidis. Mimo ambitnej postawy to siatkarki Węgier nie potrafiły zniwelować strat, co pozwoliło Greczynkom ostatecznie wygrać pierwszego seta 25:22.

Podrażnione porażką Węgierki lepiej weszły w drugą odsłonę. Po asie serwisowym Zsuzsanny Talas gospodynie prowadziły 7:5. Swoją dwupunktową przewagę utrzymywały do pierwszej przerwy technicznej. Wyrównana gra po obu stronach siatki była do drugiej minutowej przerwy (16:15). Po czasie przyjezdne zaczęły mylić się w ataku, co skutkowało wzięciem przerwy przez trenera Grecji. Po wznowieniu gry podopieczne trenera Kalmazidisa nadal nie mogły przebić się przez węgierski blok (19:16). Do tego doszły błędy w przyjęciu zagrywki, co gospodynie skrzętnie wykorzystywały, utrzymując kilkupunktowe prowadzenie, którego nie oddały już do końca seta, wygrywając 25:19.

Trzecią odsłonę od mocnego uderzenia zaczęły dzisiejsze gospodynie, które dość szybko wyszły na prowadzenie 4:1, wówczas o przerwę poprosił trener Grecji. Po czasie nadal utrzymywała się przewaga gospodyń, co pozwoliło im zejść na pierwszą przerwę techniczną z czteropunktowym prowadzeniem (8:4). Rywalki po przerwie nadal popełniały własne błędy. Po dwóch asach serwisowych z rzędu Dory Horvath trener Grecji poprosił o drugi czas dla swojego zespołu. Po skutecznym ataku Renaty Sandor oba zespoły zeszły na drugą przerwę techniczną (16:8). Po wznowieniu gry siatkarki reprezentacji Grecji nie miały pomysłu na grę. Podopieczne Jana Jose De Brandta konsekwentnie powiększały przewagę (19:8), ostatecznie gospodynie pewnie wygrały trzecią partię 25:11.

Wysoka porażka wyraźnie rozbiła zespół Grecji. Węgierki szybko wyszły na dwupunktowe prowadzenie (3:1), które systematycznie powiększały. Po asie serwisowym Renaty Sandor przewaga gospodyń się zwiększyła (8:4). Po wznowieniu gry Greczynki ambitnie walczyły, jednak skuteczne ataki Renaty Sandor sprawiały, że Węgierki kontrolowały przebieg tego seta (11:7). Mimo to przyjezdnym nie udało się zniwelować strat (16:10). Po przerwie obraz gry nie uległ już zmianie. Siatkarki reprezentacji Węgier kontynuowały swoją dobrą grę, udowadniając to w kolejnych akcjach. Mecz zakończył udany blok miejscowych, które wygrały czwartą partię 25:17 i całe spotkanie 3:1.

Węgry – Grecja 3:1
(22:25, 25:19, 25:11, 25:17)

Węgry: Vacsi (4), Sandor (25), Talas (4), Dobi (9), Liliom (1), Horvath (16), Kötel (libero) oraz Szakmary (1), Kötél, Szeles (2) i Pallag (7)
Grecja: Vasilantonaki (11), Lamprousi (5), Merteki (9), Chantava (5), Giota (12), Christodoulou (2), Artakianou (libero) oraz Nomikou (4), Kiosi (2), Vergidou, Kelesidou i Kavvadia