Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Były środkowy klubu z Bydgoszczy przenosi się na południe

Były środkowy klubu z Bydgoszczy przenosi się na południe

fot. Mateusz Siwiec

Jeden z zeszłosezonowych atutów Transferu na środku siatki, Justin Duff, pożegnał się z Polską, ale pozostanie w Europie. - Jestem zawiedziony faktem, że nie uda mi się wrócić w nadchodzącym sezonie do PlusLigi - powiedział nowy gracz Benfiki Lizbona.

Justin Duff kontynuuje swoją podróż po siatkarskich ligach świata. Kanadyjski środkowy swoją przygodę ze sportem zaczął w wieku 16 lat na Uniwersytecie Winnipeg, gdzie został zauważony przez selekcjonera reprezentacji Kraju Klonowego Liścia. Jego wyjątkową skoczność docenili także włodarze klubu z Wiednia, którzy dali mu pracę w pierwszym profesjonalnym zespole, a jego postawa była na tyle zadowalająca, że po roku przeniósł się do Arkasu Spor Izmir (2011-2013). Kariera zawodnika nabrała tempa, gdyż następnym przystankiem było Biełogorje Biełgorod. Kiedy pojawiła się opcja przedłużenia kontraktu z rosyjskim potentatem, Duffowi przytrafiła się kontuzja, która przekreśliła jego zawodowe plany. W końcu trafił do Dżakarta Energi, a jak później przyznał, był to dla niego moment, w którym myślał, że powoli kończy się przygoda z uprawianą przez niego dyscypliną. Szczęście jednak znów uśmiechnęło się do gracza dzięki Vitalowi Heynenowi, który zobaczył dla niego miejsce w prowadzonej przez siebie drużynie z Bydgoszczy. Kanadyjczyk spędził tam sezon 2014/2015.

W minionych rozgrywkach zajął dziewiątą lokatę w klasyfikacji najlepiej blokujących siatkarzy (67 bloków punktowych), choć nie przez cały czas spisywał się bez zarzutu. Słabiej radził sobie na początku sezonu, by potem stanowić zaporę nie do przejścia w końcówce fazy zasadniczej. Lekki kryzys przyszedł z kolei na mecze play-off z MKS-em Będzin, ale jego postawa w ostatnich spotkaniach z ZAKSĄ przyczyniła się do uzyskania przez Transfer piątego miejsca w PlusLidze.

Nowy zespół Duffa to Benfica Lizbona, czyli mistrz rozgrywek portugalskich. W zeszłym sezonie team ten poza złotym medalem zdobył krajowy puchar i superpuchar. – Jestem zawiedziony faktem, że nie uda mi się wrócić w nadchodzącym sezonie do PlusLigi. Mam za sobą trudne rozgrywki, w których nie pokazałem wszystkiego, na co mnie stać. Całe szczęście miałem nauczyciela, którego technika pozwoliła mi polepszać swoje umiejętności i nieustannie rosnąć jako gracz w czasie turniejów reprezentacyjnych – przyznał Duff, dodając, że mimo wszystko widzi pozytywne strony swojej sytuacji. – Mam także szczęście, ponieważ włodarze Benfiki zobaczyli postęp, który zrobiłem i otworzyli przede mną drzwi do walki w barwach znanego w Europie klubu, którego siedziba znajduje się w wyjątkowym miejscu. Nie mogę się doczekać dni, które spędzę w stolicy Portugalii oraz wszystkich wyzwań związanych z naszą drogą do sukcesu – zaznaczył. Kanadyjczyk w klubie zagra między innymi z André Lopesem, Roberto Reisem, Hugo Gasparem, Iwanem Kolewem czy Flávio Soaresem.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-09-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved