Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Amerykański talent nowym nabytkiem Sir Safety Perugia

Amerykański talent nowym nabytkiem Sir Safety Perugia

fot. archiwum

Z Kalifornii do Perugii - taki kierunek wybrał młody przyjmujący - Samuel Holt. Nowy zawodnik Sir Safety Perugia dopiero rozpoczyna swoją zawodową karierę, dotychczas grał w klubie uczelnianym, kolejne szlify będzie zbierał pod okiem Daniela Castellaniego.

Kolejny młody zawodnik zasili szeregi zespołu prowadzonego przez Daniela Castellaniego. Samuel Holt dotychczas miał okazję grać tylko w lidze uniwersyteckiej. Sir Safety Perugia będzie więc pierwszym w pełni profesjonalnym klubem amerykańskiego przyjmującego. 22-letni przyjmujący jest bratem wielokrotnego reprezentanta Stanów Zjednoczonych – Maxa Holta. Mimo młodego wieku włodarze klubu z Perugii pokładają spore nadzieje w pozyskaniu tego zawodnika. – To zawodnik z dużymi umiejętnościami technicznymi i możliwościami fizycznymi. Jestem zadowolony, że tacy zawodnicy przychodzą do nas i podchodzę do tego transferu z dużym optymizmem. Wszyscy bardzo się cieszymy, że Sam do nas dołączy – przyznał dyrektor sportowy klubu z Umbrii – Goran Vujević.

Nie jest to pierwszy tego typu transfer klubu z Perugii, również w tym sezonie zespół prowadzony przez trenera Castellaniego zasilił inny młody Amerykanin – Aaron Russell, również przechodząc do Serie A bezpośrednio po zakończeniu nauki na jednej z amerykańskich uczelni. Również Holt ukończył kurs uniwersytecki, a gra w Sir Safety Perugia ma być dla niego pierwszą zagraniczną przygodą. Gra w Serie A ma być dla zawodnika zarówno okazją do zdobycia cennego doświadczenia, jak i miejscem stwarzającym możliwość doskonalenia swoich umiejętności pod okiem takiego szkoleniowca jak Daniel Castellani.

Pozytywnie o sfinalizowanym transferze wypowiadał się również dyrektor sportowy Sir Safety Perugia. – Sam jest bratem Maxa, ma więc dobre DNA. To zawodnik o dobrych umiejętnościach technicznych i warunkach fizycznych, które mieliśmy okazję widzieć na video. Po komplikacjach z transferem Uriarte szukaliśmy zawodnika, który może dużo wnieść do zespołu, zarówno w trakcie tygodnia, jak i w warunkach meczowych. Sam jest młody, może sporo jeszcze poprawić, to bardzo perspektywiczny zawodnik – zakończył Goran Vujević.Dla włodarzy klubu z Umbrii transfer Amerykanina ma być też pewnego rodzaju zabezpieczeniem. Przedstawiciele Sir Safety Perugia wciąż bowiem czekają na innego ze swoich nowych zawodników – kubańskiego przyjmującego – Osmany Santiago Uriarte Mestre. Przy niemałym zamieszaniu wokół zawodnika przedstawiciele Perugii muszą czekać na rozwój wypadków, nie mając pewności, czy zawodnik dołączy do zespołu.

źródło: inf. własna, sirsafetyperugia.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-09-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved