Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Zmiany w Belgii – Topvolley z nowym trenerem, dalsze roszady

Zmiany w Belgii – Topvolley z nowym trenerem, dalsze roszady

fot. archiwum

Topvolley Antwerpia nie ustaje w ruchach kadrowych - nowym trenerem zespołu został Alain Dardenne. Włodarze klubu zakontraktowali też kolejne ogniwo, a w Asse-Lennik trwa przedłużanie umów. Sezon w lidze belgijskiej rozpocznie się pod koniec października.

Po dość długich poszukiwaniach na początku września włodarze Topvolley Precury Antwerpia ogłosili osobę, która na stanowisku trenerskim zastąpi Geerta Verretha – nowym szkoleniowcem brązowych medalistów ubiegłego sezonu belgijskiej ekstraklasy został Alain Dardenne. Jak skomentowali rzecznicy klubu, najważniejszymi czynnikami, które zadecydowały o takim, a nie innym wyborze, były prostota myślenia, nastawienie na realizację celów i doświadczenie, które stało za kandydatem. – Wielkim zaszczytem dla mnie będzie praca z trzecią drużyną minionych rozgrywek. Kiedy jej prezesi skontaktowali się ze mną, nie wahałem się długo – po jednej rozmowie z nimi byłem gotowy podpisać kontrakt. Cele, które sobie postawiliśmy, czyli utrzymanie pozycji w czwórce i stworzenie rdzenia drużyny w najbliższych dniach, wydają się jak najbardziej realne – przyznał Dardenne, który w przeszłości zajmował się zespołami Prefaxis Menen, Asse-Lennik czy też francuskim Beauvais. Co do Verretha to został on mianowany szkoleniowcem młodzieży, wcześniej aprobując wybór działaczy klubu. – Znam Alaina bardzo dobrze jeszcze z czasów wspólnej pracy w zespole Menen. On także wie o mnie dużo i nie mogę doczekać się kolejnego sezonu. Co ze mną? Zajmę się tym, żeby między strukturami młodzieżowymi w klubie a kadrą seniorską był większy przepływ. Wiele obiecuję sobie po projekcie Antwerpia Volley Academy – przyznał trener.

To nie koniec zmian w belgijskim teamie – w szeregi klubu wszedł Dane Mijatovič. 23-latek w zeszłym sezonie był jednym z jaśniejszych punktów Argex Duvel Puurs. Pierwsze kroki stawiał w OK Salonit Anhovo, a teraz stanął przed szansą na wykonanie milowego skoku w swojej karierze.

Kontrakt z Asse-Lennik przedłużył z kolei José Miguel Sugrañes, który po sezonie 2013/2014 spędzonym w Cai Teruel postanowił osiedlić się w Belgii. Włodarze wicemistrza kraju określili go mianem „stabilnego i dobrego nabytku”, co poskutkowało z ich strony chęcią do podpisania następnej umowy. W nadchodzących rozgrywkach czeka go jednak trudne zadanie, bowiem o wyjściową „szóstkę” będzie walczył z Rune Fastlandem i Martijnem Colsonem.Sezon 2015/2016 w lidze belgijskiej rozpocznie się 25 października meczem pomiędzy Asse-Lennik a Knack Roeselare.

 

źródło: inf. własna, topvolleyantwerpen.be, www.volleyasselennik.be

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-09-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved