Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Rio Open: Kantor z Łosiakiem odpadli w ćwierćfinale

Rio Open: Kantor z Łosiakiem odpadli w ćwierćfinale

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak awansowali do ćwierćfinału turnieju z cyklu World Tour, który rozgrywany jest w Rio de Janeiro. Młodzi Polacy w 1/8 finału odprawili z kwitkiem Brazylijczyków - Ricardo i Emanuela, wygrywając z legendami beach volleya w dwóch setach.

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak bez żadnych kompleksów przystąpili do pojedynku z legendarną parą brazylijską, która od tego sezonu ponownie postanowiła wspólnie spróbować swoich sił w cyklu World Tour, Ricardo i Emanuelem. Młodzi Polacy przeważali w premierowej odsłonie i zasłużenie zwyciężyli 21:18. Biało-czerwoni po znakomitym początku meczu zdobyli także pierwsze oczko w secie numer dwa, a przy pierwszej zmianie stron tablica wskazywała wynik 4:3 dla Polaków. W środkowej fazie seta Kantor z Łosiakiem odskoczyli od rywali na trzy oczka (10:7). Doświadczeni rywale szybko wyrównali stan seta, lecz potem to polscy siatkarze kontrolowali sytuację na boisku, pomimo niewielkiego prowadzenia (12:12, 15:13, 16:15, 17:16). Ostatnie słowo należało również do naszych reprezentantów. W efekcie para Kantor/Łosiak pokonała legendarnych – Ricardo i Emanuela 21:19, a w całym meczu 2:0, przypieczętowując awans do ćwierćfinału turnieju World Tour w Rio de Janeiro.

I runda:
Emanuel/Ricardo BRA [5] – Łosiak/Kantor POL [6] 0:2
(18:21, 19:21)

W nim rywalami biało-czerwonych byli Lars Flüggen i Markus Böckermann. Niemcy bardzo długo prowadzili wyrównany bój z naszymi reprezentantami, ale to para Kantor/Łosiak zachowała więcej zimnej krwi  i najważniejsze akcje premierowej odsłony należały właśnie do nich (25:23). Nasi zachodni sąsiedzi na początku kolejnej partii udowodnili jednak, że ich zwycięstwo w I rundzie turnieju z dużo wyżej notowanym duetem Włochów, Ranghieri/Carambula, nie było przypadkowe i wypracowali sobie przewagę pięciu oczek (5:3). Mimo niekorzystnej sytuacji Kantor i Łosiak starali się odrobić tę stratę, ale inicjatywę wciąż mieli ich przeciwnicy (10:15). Niemcy utrzymali zaliczkę, na którą zapracowali sobie w pierwszych akcjach seta i doprowadzili do tie-breaka (21:16). Również niekorzystnie dla Polaków rozpoczęła się dla Łosiaka i Kantora trzecia partia. Jednak tym razem biało-czerwoni zdołali szybko złapać kontakt z rywalami (4:5). Później bardzo długo wynik utrzymywał się w granicach remisu, jednak to para Flüggen/Böckermann zrewanżowała się Polakom za porażkę w pierwszym secie i biało-czerwoni nie wywiozą z Rio de Janeiro medalu…