Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > PŚ K: Kuba lepsza od Peruwianek w tabeli i w meczu

PŚ K: Kuba lepsza od Peruwianek w tabeli i w meczu

Po dziewięciu spotkaniach dwa punkty dzieliły sąsiadujące w tabeli Kubę i Peru. Obie ekipy spotkały się natomiast w 10. kolejce PŚ. Również w tym spotkaniu Kubanki okazały się lepsze i po zdobytym komplecie punktów uciekły rywalkom w tabeli.

Reprezentantki Peru miały wspaniały początek. Skuteczne kontrataki i obrony doprowadziły do tego, że szybko odskoczyły one na 8:2. W dodatku w dalszej części seta Alexandra Munoz raz po raz kąśliwymi zagrywkami budowała coraz większą przewagę swojego zespołu. Kubanki miały duże problemy ze skończeniem akcji w pierwszym uderzeniu, co Peru wykorzystywało w obronie, zamieniając kolejne podbite piłki na skuteczne kontrataki. Grające pod taką presją Kubanki nie poradziły sobie i gładko przegrały pierwszą partię.

Sytuacja zmieniła się w kolejnych partiach. Kubanki chwilę po rozpoczęciu drugiej odsłony zaczęły wyraźnie przeważać na boisku, skutecznymi akcjami w ataku wypracowując sobie prowadzenie 6:3 i 9:5. Zespół kubański zaczął w pełni realizować taktykę i wyraźnie złapał swój rytm gry, w przeciwieństwie do obozu przeciwniczek, których gra wyraźnie się załamała. Druga odsłona stała pod znakiem kubańskiej zagrywki, którą ten zespół punktował wielokrotnie, a peruwiańskie przyjmujące zupełnie nie radziły sobie z uderzeniami rywalek. Która z Kubanek nie pojawiła się w polu zagrywki, to mocno dawała się im we znaki. Od początku kolejnej części meczu kubańska drużyna postawiła na atak i tym budowała przewagę. Jeszcze w połowie trzeciej partii Munoz próbowała coś zmienić swoją zagrywką, ale przeciwniczki nie oddały inicjatywy, dominując w ostatnich akcjach tego seta.

Pierwsze akcje czwartej partii to świetna gra Kubanek w bloku, a dystans od razu osiągnął cztery punkty (6:2). Peruwiański szkoleniowiec próbował przerwami coś wskórać, ale rywalki grały skutecznie w każdym elemencie i niemal każdą piłkę kończyły. We znaki kubańskim przyjmującym dała się Regalado i po serii jej zagrywek różnica trochę stopniała, ale nadal była wysoka. Praktycznie przez całego seta Kubanki prowadziły wyraźnie pięcioma punktami. Zbliżając się do końca, Peruwianki jednak zerwały się do walki i zniwelowały straty do dwóch oczek. To było wszystko, na co pozwoliły im jednak przeciwniczki, które ponownie uruchomiły swój blok w końcówce i zakończyły całe spotkanie.

Kuba – Peru 3:1
(13:25, 25:16, 25:18, 25:19)

Kuba: Gracia (12), Rojas (7), Hernandez (8), Lescay (8), Matienzo (18), Alvarez (1), Borrell (libero) oraz Luis i Rodriguez (19)
Peru: Uribe (7), Munoz (8), Regalado (13), Yllescas (4), Olemar (7), Ortiz (15), Egoavil (libero) oraz Rueda i Guerrero (1)