Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > PŚ K: Dominikana według planu

PŚ K: Dominikana według planu

fot. FIVB

Nie było innego scenariusza jak trzysetowa wygrana siatkarek z Dominikany. Te bowiem w 10. kolejce Pucharu Świata zmierzyły się z Algierią, która jest "czerwoną latarnią" tegorocznych rozgrywek. Algierki nadal nie mają na swoim koncie choć jednego seta.

Algierki są najsłabszym ogniwem w tegorocznym Pucharze Świata i za każdym razem ich rywalki traktują spotkanie z nimi jako pole do treningu. Podobnie było z reprezentacją Dominikany, która przeważała wyraźnie od samego początku, mimo że nie grała na 100% swoich możliwości. Różnica klas była bardzo widoczna, a do skutecznych akcji na siatce Dominikana dokładała raz po raz skuteczne uderzenia zza linii końcowej boiska. Od początku w dominikańskiej ekipie prym wiodła Fersola (9:4). Po jej serii zagrywek prowadzenie jej zespołu wzrosło do 12:4. Kolejne akcje to już dominacja drużyny z Dominikany i gładka wygrana.

Podobnie było w dwóch kolejnych odsłonach. Dominikana wyraźnie była „w gazie” i nie tylko skutecznie zdobywała punkty. Świetnie spisywała się w obronie libero tego zespołu, dzięki której Dominikanki mogły wyprowadzać kontrę za kontrą. Algierki ponownie zdobywały punkty głównie po błędach rywalek, choć tym razem udało im się wyprowadzić kilka składnych akcji. Ich siła rażenia nie była jednak zagrożeniem dla reprezentantek Dominikany, które gładko wygrały partię drugą.

Trzecia odsłona to już walka bez historii. Na boisku istniał tylko jeden zespół, a Algierki nie mogły zupełnie odnaleźć się na boisku. Praktycznie przestały tego seta, punktowały dzięki błędom przeciwniczek i zakończyły kolejne spotkanie bez choć jednej wygranej partii.Dominikana – Algieria 3:0
(25:11, 25:12, 25:7)

Składy zespołów:
Dominikana: Fersola (15), Marte (3), Moreno (10), Pena (15), Martinez E. (7), Martinez J. (8), Castillo (libero) oraz Dominguez, Rivera, Mambru i Binet
Algieria: Ait (5), Amel (2), Hammouche (5), Imadali, Magnana, Benmokhtar (6), Mebarki (libero) oraz Ayadi, Sadi i Belhocine (2)

Zobacz również:
Wyniki oraz tabela Pucharu Świata kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Świata, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-09-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved