Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > PŚ K: Argentynki bez seta w potyczce z Koreankami

PŚ K: Argentynki bez seta w potyczce z Koreankami

Trzech setów potrzebowała Kim Yeon-Koung i spółka, by wygrać z reprezentacją Argentyny spotkanie przedostatniej kolejki Pucharu Świata. Drużyna z Ameryki Południowej największy opór postawiła rywalkom w trzeciej partii, lecz nie przyniosło to wymiernej korzyści.

Mimo że zarówno Argentynki, jak i Koreanki nie liczą się w walce o czołowe miejsca w Pucharze Świata, które dają awans na igrzyska olimpijskie, to jednak obu drużynom z pewnością zależało na zakończeniu zawodów z jak najlepszym dorobkiem punktowym. Przed meczem obie ekipy dzielił jeden punkt w tabeli, co zapowiadało ciekawe widowisko. Tak też było na początku spotkania, bo wprawdzie Azjatki dzięki udanym akcjom Kim Yeon-Koung zyskały trzy oczka przewagi, ale dobra gra zawodniczek z Ameryki Południowej w bloku spowodowała, że wynik szybko zaczął oscylować wokół remisu. Dopiero w środkowej fazie seta inicjatywę na boisku ponownie zaczęły przejmować Koreanki. Ich rywalki stać było jeszcze na jeden zryw, a po punktowej zagrywce Castiglione zbliżyły się do przeciwniczek na oczko, ale ostatnie słowo należało do Azjatek. Ich bloki oraz błędy Argentynek zaowocowały dość pewną wygraną (25:21).

W drugim secie Koreanki nie zamierzały zwalniać tempa, już po kilku akcjach odskoczyły od przeciwniczek na cztery oczka. Wprawdzie Argentynki do walki próbowała poderwać Piccolo, ale brakowało jej wsparcia ze strony koleżanek. Ponadto siatkarki z Ameryki Południowej nie radziły sobie z rozszyfrowaniem szybkiej i kombinacyjnej gry rywalek, a pogrążył je jeszcze as serwisowy Hee-Jin, po którym różnica między oboma zespołami wynosiła już siedem punktów. Tego dnia albicelestes nie mogły rozwinąć skrzydeł, bo jeśli już przytrafiły im się dwie, trzy udane akcje, to w kolejnych były zatrzymywane blokiem. W dodatku świetna postawa Azjatek w defensywie kończyła się mocnymi zbiciami So-Young i Youn-Joo, co prowadziło je do przekonującej wygranej w drugiej odsłonie. Przypieczętował ją kapitalny atak Youn-Koung (25:17).

W trzecim secie Argentynki miały ostatnią szansę, by włączyć się jeszcze do gry w tym meczu, ale już po kilku akcjach okazało się, że będzie to dla nich nie lada wyzwanie. Kompletnie nie radziły sobie z zatrzymaniem liderki przeciwniczek, a po asie serwisowym Song-Hwa przegrywały już sześcioma oczkami. Koreanki chyba zbyt szybko uwierzyły, że mecz jest rozstrzygnięty. Ich kilka błędów oraz udana kontra Boscacci sprawiły, że dość niespodziewanie na świetlnej tablicy pojawił się remis. W środkowej fazie seta Argentynki wyszły nawet na dwupunktowe prowadzenie, ale im bliżej jego końca, tym Azjatki zaczęły poprawiać swoją skuteczność w ataku, a po punktowej zagrywce Su-Ji wszystko wróciło do normy, czyli przewagi Koreanek. W końcówce kontrolowały one boiskowe wydarzenia, a pojedyncze oczka zdobywane przez Aispuruę nie były w stanie odmienić losów tej części spotkania. Ostatecznie padła ona łupem Azjatek 25:20, które cały pojedynek zwyciężyły 3:0.

Argentyna – Korea Płd. 0:3
(21:25, 17:25, 20:25)

Argentyna: Aispurua (8), Lazcano (6), Fresco (4), Piccolo (4), Castiglione (3), Acosta (1), Rizzo (libero) oraz Scacchi (6), Boscacci (5), Fernandez (2) i Sagardia
Korea Płd.: Yeon-Koung (18), Hee-Jin (13), So-Young (10), Su-Ji (7), Jeong-Ah (7), Dayeong, Myung-Ok (libero) oraz Hyun-Jung (libero), Youn-Joo (3), Song-Hwa (2) i Jaeyong (1)