Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Pierwsze test-mecze Jastrzębskiego Węgla

Pierwsze test-mecze Jastrzębskiego Węgla

W rozegranym w piątek w Siedlcach meczu sparingowym z miejscowym KPS-em podopieczni trenera Marka Lebedewa wygrali wszystkie cztery sety, notując tym samym pierwsze zwycięstwo w okresie przygotowawczym. Dziś drugi pojedynek tych drużyn.

Szansę w tym spotkaniu dostali wszyscy obecni na ten moment w składzie gracze pierwszego zespołu oraz trenujący z drużyną zawodnicy z Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla: środkowy Damian Śliż oraz przyjmujący Mikołaj Szewczyk. Nasz zespół zdominował pierwszoligowca głównie blokiem (13-9 w tym elemencie) oraz skutecznością w ataku (55% do 44%). – Po tym spotkaniu chciałbym zwrócić uwagę na skuteczność Maćka Muzaja, który atakował z efektywnością 72 procent. Każdy z chłopaków miał możliwość pokazania się. Było w tym meczu wiele pozytywów, jeśli chodzi o realizację tego, co ćwiczymy na treningach. Podobało mi się także to, że miejscowi kibice przyjęli nas bardzo ciepło – mówi Mark Lebedew, szkoleniowiec Jastrzębskiego Węgla.

KPS Siedlce – Jastrzębski Węgiel 0:4
(21:25, 21:25, 19:25, 23:25)

Jastrzębski Węgiel: Muzaj, Masny, Sobala, Hain, Formela, Szafranowicz, Mihułka (libero) oraz Strzeżek, Gil, Boruch, Śliż i Szewczyk

W drugim spotkaniu między tymi zespołami również górą byli jastrzębianie. Tym razem oba zespoły rozegrały trzy sety. Szczególnie druga odsłona miała jednostronny charakter. – Ten dzisiejszy mecz był lepszy od pierwszego. Graliśmy różnymi wariantami, z Patrykiem Strzeżkiem i Damianem Boruchem w wyjściowym składzie – relacjonował Lebedew. – Spędziliśmy ze sobą sporo czasu, odnieśliśmy dwa zwycięstwa, jednym słowem „perfekt”. Wynik nie był tutaj najistotniejszy, ale wygrane zawsze cieszą – mówił zadowolony z postawy swoich podopiecznych szkoleniowiec Jastrzębskiego Węgla.

KPS Siedlce – Jastrzębski Węgiel 0:3
(21:25, 16:25, 21:25)

Jastrzębski Węgiel: Strzeżek, Masny, Boruch, Hain, Formela, Szafranowicz, Mihułka (libero) oraz Muzaj, Gil, Szewczyk, Sobala i Śliż

źródło: jastrzebskiwegiel.pl