Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > J. Gamowa: Jeśli dostanę powołanie do reprezentacji, wrócę

J. Gamowa: Jeśli dostanę powołanie do reprezentacji, wrócę

fot. archiwum

Jekaterina Gamowa, zawodniczka kazańskiego Dinamo, poinformowała o tym, że jest gotowa, aby wrócić do reprezentacji Rosji na igrzyska olimpijskie. Opowiedziała również, dlaczego podpisała nowy kontrakt z klubem, w którym gra.

W poprzednim roku to gra na przyjęciu była problemem reprezentacji Rosji. Jak myślisz, czy udało się poprawić ten element gry właśnie w Pucharze Świata?

Jekaterina Gamowa: – Sztab trenerski reprezentacji Rosji postawił na dwie przyjmujące, co jednoznacznie osłabia odbiór zagrywki. Zamiast trzech obciąża się dwie zawodniczki, ale w tym czasie na boisku są Tatiana Koszelewa i Natalia Obmoczajewa. Jest to korzystne dla ataku. Przychodzi czas decyzji i trzeba wybrać jakieś rozwiązanie, uważam, że właśnie ten wybór był słuszny.

Wypowiadałaś się już na temat twojego udziału na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro– Jestem czynnym sportowcem i kiedy przychodzi powołanie  do reprezentacji Rosji, jestem zobowiązana dołączyć do zespołu.

Czy po zakończeniu sezonu klubowego miało miejsce jakieś spotkanie z głównym trenerem reprezentacji Rosji Jurijem Mariczewem?

– Nie. Byłam kontuzjowana i moim głównym celem była rehabilitacja i powrót do zdrowia.

Zmieniły się reguły gry dotyczące dotknięcia siatki i wielu się to nie spodobało. Jakie jest twoje zdanie na ten temat?

– Jestem człowiekiem starego systemu. Od dziecka w mojej głowie podświadomie jest myśl o tym, żeby nie dotykać siatki. Bywa tak, że się to zdarza, jednak nie w moim stylu jest rozluźnienie się i od tak po prostu wpadnięcie w siatkę. Zakaz dotykania siatki nie jest dla mnie problemem.

Jakie jest twoje zdanie na temat przerw wynikających z systemu challenge?

– Pojawienie się takiego systemu to dobre rozwiązanie. W  tym systemie ukazane są wszystkie błędy, których dopuszczają się sędziowie. Sędzia może pokazać jedno, ale są też kamery i powtórki. Możesz zakwestionować jego decyzję i pokazać całej hali, kto miał rację. Również w tenisie używa się powtórek wideo, które nie przeszkadzają zawodnikom, tylko im pomagają. Bardzo dobrze, że ten system został wprowadzony.

Bardzo późno poinformowałaś o podpisaniu kontraktu z Dinamo Kazań. Czy ten czas przeznaczony był na to, aby dobrze zastanowić się nad pozostaniem lub odejściem z drużyny? Czy były jakieś inne warianty kontynuowania kariery?

– Tak właśnie było. Warianty są zawsze. Pod koniec lipca postanowiliśmy poinformować o przedłużeniu kontraktu z Dinamo. Czuję się tu komfortowo i spokojnie. Mam dobre relacje z ludźmi, którzy mnie otaczają i nie działają mi na nerwy. A to jest najważniejsze.

Czy na zawsze odrzuciłaś decyzję o przejściu do innego zagranicznego klubu?

– Wszystko jest możliwe. Takie propozycje zdarzały się kilkakrotnie, nawet zaraz po powrocie do Rosji. Obecnie moim priorytetem jest to, że mogę grać właśnie tutaj.

Czy obecnie twoim priorytetem są pieniądze?

– Miałam możliwość otrzymania zagranicznego kontraktu, takiego samego jak w Kazaniu. Priorytetem jednak nie są pieniądze, a inne rzeczy. To możliwość, aby częściej bywać w domu i w Moskwie, właśnie tam, gdzie mieszka moja rodzina. Często trasą naszych przelotów jest Moskwa, wówczas mam możliwość, aby jeszcze jeden dzień zostać w domu, to dla mnie bardzo ważne.

 

źródło: inf. własna, sportbox.ru

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2015-09-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved