Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > W jakich halach odbędą się plusligowe hity?

W jakich halach odbędą się plusligowe hity?

fot. archiwum

Do miana hitów PlusLigi w nadchodzącym sezonie pretendować będzie kilka pojedynków. Najbardziej elektryzujące będą jednak mecze pomiędzy medalistami z sezonu 2014/2015 - Resovią, Treflem i Skrą. Czy te pojedynki odbędą się w największych polskich halach?

Do tego, iż żyjemy w „Volleyland”, wszyscy kibice siatkówki już się przyzwyczaili. Jednym ze spotkań, które tylko utwierdziły wszystkich w tym przekonaniu, był pojedynek PGE Skry Bełchatów z Asseco Resovią Rzeszów rozegrany w łódzkiej Atlas Arenie. Ponad 12 tysięcy kibiców na meczu ligowym – tego w Polsce jeszcze nie było. Właśnie ten mecz bełchatowian z Resovią jest aktualnym rekordem PlusLigi pod względem frekwencji na trybunach. W tym roku może on zostać pobity.

Działacze klubu z Bełchatowa mają w planach organizację kolejnego spotkania z mistrzem Polski w Atlas Arenie. Okazję ku temu mieliby już w 3. kolejce PlusLigi, bo właśnie wtedy Skra gościć będzie Resovię. Z całego przedsięwzięcia może jednak nic nie wyjść, ponieważ mecz zaplanowano na 11 listopada, a wtedy łódzka hala jest już zajęta przez inne wydarzenie, o którego przełożeniu nie ma mowy. Włodarze Skry wpadli na pomysł, by dokonać zamiany gospodarza i pierwszy mecz rozegrać w stolicy Podkarpacia, natomiast dopiero w rundzie rewanżowej zaprosić rzeszowian do Łodzi. Hit z udziałem brązowego medalisty PlusLigi i mistrza Polski miałby się odbyć 10 lutego 2016 roku, jednak by ten plan wszedł w życie, potrzeba zgody ze strony Resovii. Według nieoficjalnych informacji opublikowanych przez portal sport.pl na taki wariant się nie zanosi, ponieważ rzeszowianie nie chcą się zgodzić na taki manewr.

Rekord PlusLigi może więc zostać pobity w innej hali. O miano rekordzisty walczy bowiem wicemistrz Polski – Lotos Trefl Gdańsk, który również chce skorzystać z możliwości zmiany gospodarza w meczu ze Skrą. Idąc tym tropem, gdańszczanie 14 listopada udaliby się do hali Energia, natomiast w rundzie rewanżowej bełchatowian ugościliby w Ergo Arenie. – Nie będziemy robić problemów – przyznał wiceprezes Skry, Grzegorz Stawinoga, który wciąż ma w pamięci ustępstwa, na jakie Lotos Trefl poszedł przed Final Four Ligi Mistrzów w Berlinie. Wtedy ekipa Andrei Anastasiego zgodziła się przełożyć jeden z meczów półfinałowych PlusLigi o półtora tygodnia, by Skra zdążyła przygotować się do walki o medale prestiżowej europejskiej imprezy.Gdzie więc odbędą się hitowe pojedynki z udziałem medalistów mistrzostw Polski z zeszłego roku? Na ten moment ciężko jednoznacznie powiedzieć, jakie decyzje zapadną w gabinetach plusligowych prezesów, jednak bliżej jest do zorganizowania meczu Lotos Trefl – PGE Skra w Ergo Arenie niż meczu Skry z Resovią w Atlas Arenie w Łodzi.

źródło: inf. własna, sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-09-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved