Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > PŚ K, gr. A: Japonia pozostaje w walce o podium

PŚ K, gr. A: Japonia pozostaje w walce o podium

fot. archiwum

Japońska reprezentacja w 9. kolejce spotkań Pucharu Świata kobiet, tak jak pozostałe drużyny, z łatwością rozprawiła się z Algierią. Tym samym Japonki mają, podobnie jak USA, punkt straty do trzeciej Serbii, a do rozegrania zostały im dwa spotkania.

Japonki zanotowały mocne wejście w mecz, po ataku Yuki Ishii prowadziły 4:0. Na pierwszej przerwie technicznej jedyną zdobycz punktową Algierii stanowiło oczko zdobyte przez Nawel Hammouche, co zaskakujące, stan ten nie zmienił się także na drugim regulaminowym czasie. Algierki – wyraźny outsider tegorocznego Pucharu Świata – nie były w stanie zbudować udanej akcji, za to gospodynie grały jak natchnione. Zachowywały dużą skuteczność w ofensywie, a w polu zagrywki szalała Ishii, posyłając kolejne asy serwisowe. Skromny dorobek Afrykanek stanowiły pojedyncze skuteczne zbicia Zaidi Amel, a przewaga Japonii nadal była znacząca. Trener Henni Abdelhalim prosił o przerwy na żądanie dla swojej ekipy, ale było to jedynie formalnością, bowiem jego podopieczne nie były w stanie podjąć walki z rywalkami. Seta zamknęła Ishii, Japonia wygrała 25:8.

Początek drugiej partii nie był już tak spektakularny w wykonaniu Japonii. Udane zbicie Hammouche zmniejszyło różnicę punktową do dwóch oczek (4:6), a na pierwszej przerwie technicznej Japonki miały trzypunktowe prowadzenie. Jednak tuż po niej za sprawą kolejnych skutecznych uderzeń Ishii i Otake gospodynie sukcesywnie budowały bufor bezpieczeństwa. Na drugim regulaminowym czasie podopieczne Masayoshi Manabe prowadziły 16:7. W tej odsłonie Algierki były nieco mniej bezradne, ale wciąż nie były w stanie dotrzymywać kroku przeciwniczkom. W szeregach miejscowych nieźle funkcjonował blok i zagrywka, a Afrykanki nie potrafiły przełamać ich defensywy. Trener Japonek dokonywał wielu roszad w składzie, dając szansę gry teoretycznie rezerwowym zawodniczkom. Partię zakończyła Mami Uchiseto, Japonia zwyciężyła 25:10.

W trzeciej odsłonie Japonia zanotowała piorunujące otwarcie. Gospodynie dzięki znakomitej zagrywce Haruki Miyashity zdobywały punkt za punktem, wykorzystując rodzące się kontry, przez co prowadziły 8:0 na pierwszej przerwie technicznej. Pierwszy punkt dla przyjezdnych w tym secie zdobyła Nadira Oumghar. Gdy Algierki przegrywały już dziesięcioma oczkami (2:12), o czas poprosił ich trener Abdelhalim, jednak na niewiele się to zdało. Zgrabne zbicie Saori Kimury sprowadziło obie drużyny na drugi regulaminowy czas przy wyniku 16:3 dla zawodniczek z Kraju Kwitnącej Wiśni. Gospodynie dzieliły i rządziły na parkiecie, raz po raz popisując się efektywnymi akcjami (20:4). Asy serwisowe Miyu Nagaoki spokojnie prowadziły miejscowe do końcowej wiktorii, którą ostatecznie odniosły w stosunku 25:6 i w całym meczu bardzo zdecydowanie 3:0.Japonia – Algieria 3:0
(25:8, 25:10, 25:6)

Składy zespołów:
Japonia: Ishii (13), Sakoda (9), Otake (7), Nabeya (5), Shimamura (4), Koto (3), Zayasu (libero) oraz Sato (libero), Kimura (6), Nagaoka (5), Yamaguchi (2), Koga (2), Miyashita (2) i Uchiseto (1)
Algieria: Oumghar (6), Hammouche (5), Amel (1), Benmokhtar (1), Magnana, Kasri, Mebarki (libero) oraz Imadali (2), Belhocine (1) i Ayadi

Zobacz również:
Wyniki i tabela Pucharu Świata kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Świata, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-09-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved