Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > PŚ, gr. B: Tie-break dla Argentynek, niewykorzystana szansa Peru

PŚ, gr. B: Tie-break dla Argentynek, niewykorzystana szansa Peru

W meczu drużyn nieliczących się w walce o przepustki na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro Argentynki po tie-breaku pokonały Peruwianki. Te drugie mogą odczuwać spory niedosyt, bo prowadziły już 2:1, a jednak nie potrafiły postawić kropki nad i.

W mecz lepiej weszły Peruwianki, które po asie serwisowym Regalado próbowały odskoczyć od rywalek. Argentynki szybko starały się wrócić do gry, ale co najwyżej udało im się zbliżyć do przeciwniczek na dwa oczka. W dodatku w środkowej fazie premierowej odsłony w ataku z dobrej strony pokazała się Olemar, a jej koleżanki kilkukrotnie zatrzymały przeciwniczki blokiem, przez co zaczął rosnąć dystans punktowy między oboma zespołami. Następnie błędy Argentynek i udane zbicia Yllescas prowadziły Peruwianki do sukcesu w pierwszym secie. W jego końcówce pomyłki Castiglione i Acosty przypieczętowały zwycięstwo Peruwianek (25:16).

Pierwsze minuty drugiej odsłony były bardzo wyrównane. Obie ekipy szły w nich łeb w łeb. W argentyńskich szeregach z dobrej strony w ataku zaprezentowała się Fresco, za to po drugiej stronie siatki Uribe popisała się asem serwisowym. Dopiero pomyłka w ataku Olemar pozwoliła objąć dwupunktowe prowadzenie siatkarkom z Argentyny. Punktowa zagrywka Castiglione zwiększyła ich prowadzenie. Wprawdzie udana kontra Yllescas pozwoliła Peruwiankom zbliżyć się do przeciwniczek, ale Fresco ponownie dała im znaczniejsze prowadzenie. Przy zagrywce Yllescas Peruwianki jeszcze raz zbliżyły się do przeciwniczek na jedno oczko, lecz w końcówce miały niewiele do powiedzenia. As serwisowy Scacchi oraz mocne zbicie Sosy spowodowały, że ta część spotkania padła łupem Argentynek (25:20).

W trzecim secie próbowały pójść za ciosem, już na jego początku obejmując prowadzenie 3:0. Jednak nie cieszyły się z niego zbyt długo, bowiem nie dość, że Peruwianki szybko odrobiły straty, to jeszcze dwa błędy Piccolo pozwoliły im wysforować się na niewielkie prowadzenie na pierwszym czasie technicznym. Po nim asem serwisowym popisała się La Rosa, a udane bloki pozwoliły jej koleżankom zwiększać przewagę nad przeciwniczkami. W tej fazie meczu skuteczność straciła nawet Fresco, która była wyróżniającą się postacią w argentyńskiej ekipie w poprzedniej części meczu, przez co nie była ona w stanie dotrzymać kroku rywalkom. W końcówce stać było ją na częściowe zniwelowanie strat, lecz błędy własne w połączeniu ze zbiciem Yllescas zaowocowały wygraną Peruwianek (25:21).

Czwartą odsłonę Argentynki rozpoczęły od prowadzenia 4:2, ale szybko do głosu zaczęły dochodzić ich rywalki. Trudne serwisy Regalado oraz seria bloków na Fresco spowodowały, że to Peruwianki wysforowały się na trzypunktowe prowadzenie. Jednak z biegiem czasu gra zaczęła się wyrównywać, a po błędzie Regalado na świetlnej tablicy pojawił się remis. Po drugiej przerwie technicznej szala zwycięstwa zaczęła przechylać się w stronę Argentyny, która po zbiciach Sosy i Fresco odskoczyła od przeciwniczek na trzy punkty. Peruwianki stać było jeszcze na jeden zryw, ale ich błędy oraz trzy zbicia Boscacci pozwoliły Argentynkom doprowadzić do tie-breaka (25:22).

W niego lepiej weszły Peruwianki, które po dobrych serwisach Regalado objęły prowadzenie 4:2. Szybko jednak rywalki doprowadziły do remisu, a przy zmianie stron osiągnęły minimalną przewagę. Po niej świetny fragment gry miała Sosa, a zbicie Fresco przybliżało Argentynki do końcowego triumfu. Peruwianki próbowały się jeszcze zerwać do walki, ale popsuta zagrywka Regalado przypieczętowała ich porażkę.

Argentyna – Peru 3:2
(16:25, 25:20, 21:25, 25:22, 15:12)

Argentyna: Sosa (19), Scachi (3), Piccano (6), Lazcano (5), Boscacci (3), Castiglione (3), Rizzio (libero) oraz Sagardia, Fresco (14), Acosta (9), Aispurua (5) i Fernandez (3)
Peru: Regalado (19), Yllescas (14), Ortiz (14), Uribe (9), Olemar (9), La Rosa (2), Egoavil (libero) oraz Munoz