Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > PŚ, gr. B: Serbki zgodnie z planem, Kubanki tłem

PŚ, gr. B: Serbki zgodnie z planem, Kubanki tłem

Szansę na wywalczenie awansu na igrzyska olimpijskie z Pucharu Świata wciąż zachowują Serbki, które w kolejnym meczu stosunkowo gładko uporały się z przeciwniczkami z Kuby. Obecnie zajmują trzecią lokatę i mają tylko trzy oczka straty do liderek.

Serbki na mecz z Kubankami nie wyszły w podstawowym składzie, co na początku pojedynku znalazło swoje odzwierciedlenie w wyniku, gdyż siatkarki z Gorącej Wyspy z całkiem niezłym skutkiem dotrzymywały kroku rywalkom. Wprawdzie dwa zbicia Malesević dały Europejkom niewielką przewagę, ale Kubanki zdołały wyrównać. Co prawda na drugim czasie technicznym, za sprawą Bjelicy, Serbki miały dwa oczka przewagi, ale Kubanki nadrobiły dystans punktowy dobrą grą w bloku, dzięki czemu w decydującą część premierowej odsłony obie ekipy weszły przy stanie remisowym. W końcówce jednak dało o sobie znać większe doświadczenie Europejek. Dwie czapy Bjelicy w połączeniu z asem serwisowym Veljković dały pewną wygraną faworytkom (25:22).

Już w pierwszych minutach drugiego seta zarysowała się dominacja podopiecznych trenera Terzicia. Kubanki kompletnie nie radziły sobie w ataku, a jedynym elementem, w którym prezentowały się przyzwoicie, był blok. Ale i tak po zbiciu Nikolić przegrywały już na pierwszym czasie technicznym pięcioma oczkami. W kolejnych minutach siatkarki z Gorącej Wyspy miały spore problemy z przyjęciem zagrywki rywalek, a as serwisowy Stevanović jeszcze bardziej powiększył różnicę punktową pomiędzy oboma zespołami. Sygnał do ataku Kubankom próbowała dać Santas, a kilka udanych zagrywek pozwoliło im się zbliżyć do Europejek na trzy punkty, ale to było wszystko, na co było je stać w tej części pojedynku. Zbicia Busy i Nikolić przybliżały Serbki do objęcia prowadzenia 2:0 w meczu, a popsuty serwis przeciwniczek postawił kropkę nad i w drugim secie.

Od początku trzeciej partii ponownie zaczęła się zarysowywać niewielka przewaga po stronie faworytek. Wprawdzie czapy Orty pozwoliły Kubankom na moment wrócić do gry, lecz między innymi po zbiciu Veljković Europejki uciekły przeciwniczkom już na trzy punkty. Błędy Serbek w polu serwisowym jeszcze mogły dać nadzieję siatkarkom z Gorącej Wyspy na powrót do meczu (11:13), ale w kolejnych minutach zbyt mało miały na swoim koncie udanych akcji. Za to podopieczne trenera Terzicia wykorzystywały większość okazji na zdobywanie oczek, dzięki czemu powoli zmierzały do zakończenia meczu sukcesem. Następne błędy Kubanek oraz dwa zbicia Nikolić przypieczętowały zwycięstwo Europejek.

Kuba – Serbia 0:3
(22:25, 19:25, 15:25)

Kuba: Cajigal (6), Orta (4), Gonzalez (4), Hernandez (1), Santas (4), Linares (3), Cruz (libero) oraz Lopez (6), Alvarez (2), Ruiz (1) i Borrero (1)
Serbia: Malesević (6), Stevanović (6), Żivković (2), Bjelica (10), Nikolić (8), Veljković (10), Cebić (libero) oraz Busa (7) i Popović (4)