Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > PŚ, gr. A: Planowa wygrana Chinek, Dominikanki bez szans

PŚ, gr. A: Planowa wygrana Chinek, Dominikanki bez szans

fot. FIVB

Chinki wciąż na koncie mają tylko jedną porażkę w Pucharze Świata. W dziewiątej serii gier bez problemu wykazały wyższość nad Dominikaną, wyraźnie dominując nad nią w każdym z trzech setów. Dzięki temu plasują się w czołówce zawodów.

Początek spotkania był wyrównany, ale zbicia Ting i Chunlei szybko pozwoliły Chinkom odskoczyć od przeciwniczek na kilka oczek. Im dalej w głąb premierowej odsłony, tym powiększał się dystans punktowy pomiędzy oboma ekipami. Dominikanki zupełnie nie potrafiły odnaleźć się na boisku. Nie miały ani jednego elementu, w którym potrafiłyby nawiązać wyrównaną walkę z Azjatkami. A te dominowały nie tylko w ataku, ale też w bloku, przez co już na drugim czasie technicznym osiągnęły dziesięciopunktowe prowadzenie. Mambru próbowała jeszcze poderwać koleżanki do walki, ale błędy w przyjęciu siatkarek z Ameryki Południowej oraz zbicie Junjing przypieczętowały triumf podopiecznych trenerki Lang Ping (25:16).

Pierwsze minuty drugiej odsłony były nieco bardziej wyrównane. Dominikanki stać było na toczenie walki cios za cios z rywalkami do stanu 6:6. Później jednak udaną kontrą popisała się Ting, a błąd w przyjęciu Moreno spowodował, że Azjatki szybko uzyskały trzy oczka przewagi. W dodatku w kolejnych minutach Chinki dobrze zaprezentowały się w bloku, a asem serwisowym popisała się Chunlei, przez co ich prowadzenie powoli, lecz systematycznie się powiększało. Przez chwilę Dominikanki stać było na grę punkt za punkt, ale to było wodą na młyn dla wicemistrzyń świata, które pewnie kroczyły do sukcesu w tej części spotkania. W jej końcówce w ataku przypomniała o sobie Changning, a skuteczny blok postawił kropkę nad i (25:17).

Kluczową postacią na początku trzeciej partii była Changning. Jej dobra dyspozycja w bloku i w ataku pozwoliła podopiecznym trenerki Lang Ping szybko odskoczyć od przeciwniczek na cztery oczka. Taką też przewagę utrzymały na pierwszym czasie technicznym. Po nim dominacja Azjatek zaczęła zarysowywać się w bloku, a Dominikanki wyraźnie nie miały siatkarskich argumentów, by przeciwstawić się faworytkom. Niewiele zmienił nawet as serwisowy Marte, bowiem i tak ton boiskowym wydarzenim nadawały Chinki. W końcówce spotkania kilka oczek do dominikańskiego dorobku dołożyła Martinez, ale to było zbyt mało, aby marzyć chociażby o doprowadzeniu do remisu. Ostatecznie błąd Mambru w polu serwisowym zakończył pojedynek (25:19).Dominikana – Chiny 0:3
(16:25, 17:25, 19:25)

Składy zespołów:

Dominikana: Mambru (8), Pena (8), Marte (2), Rivera (4), Vargas (1), Fersola (1), Castillo (libero) oraz Moreno (8), Martinez I. (1), Binet, Dominques i Martinez B. (8)
Chiny: Junjuing (14), Ting (13), Changning (12), Chunlei (8), Xinyue (5), Jingsi, Li (libero)

Zobacz również
Wyniki 9. kolejki oraz tabela Pucharu Świata kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Świata

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-09-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved