Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Polskie zespoły w odwrocie pierwszego dnia turnieju w Ostrowcu Św.

Polskie zespoły w odwrocie pierwszego dnia turnieju w Ostrowcu Św.

Piątek nie był udanym dniem dla polskich zespołów w turnieju w Ostrowcu Świętokrzyskim. Gospodynie w trzech setach uległy reprezentacji Białorusi, natomiast PTPS Piła przegrał 0:3 z mistrzem Ukrainy, Chimikiem Jużnyj.

Trzydniowy turniej o Puchar Prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego źle rozpoczął się dla polskich zespołów. Gospodynie, siatkarki KSZO w premierowym spotkaniu w rozgrywkach mierzyły się z reprezentacją Białorusi, która przygotowuje się do mistrzostw Europy. Ekipa z Orlen Ligi w żadnym z setów nie nawiązała równej walki z rywalkami i przegrała spotkanie w trzech setach. Najbliżej wygranej ostrowczanki były w secie numer dwa, kiedy to dotarły do granicy 20 oczek. W pozostałych dwóch setach dominacja kadry Białorusi była bezdyskusyjna.

KSZO Ostrowiec Św. – Białoruś 0:3
(15:25, 20:25, 17:25)

KSZO: Szpak, Ściurka, Bednarek, Szczygioł, Dybek, Piotrowska, Bulbak (libero) oraz Korabiec (libero), Polak, Mielczarek, Pieczka, Wójcik i Brzóska
Białoruś: Kapko, Paulowa, Barysewicz, Kawalczuk, Markewicz, Kalinowskaja, Pauliukouskaja (libero) oraz Klimowicz, Kuczko, Harelik, Michajlenko i Lonowa

Niewiele lepiej spisał się drugi przedstawiciel polskiej ekstraklasy kobiet – PTPS Piła. Zespół z Piły mierzył się z mistrzyniami Ukrainy, Chimikiem Jużnyj i również nie zdołał urwać choć seta. Najbliżej osiągnięcia korzystnego wyniku Polki były w premierowej odsłonie, kiedy to odrobiły sześciopunktową stratę z początku seta (2:8) i prawie doprowadziły do walki na przewagi. Ukrainki w decydującej części seta wykazały się większym doświadczeniem i wygrały do 23. W kolejnych dwóch odsłonach dominacja zespołu zza naszej wschodniej granicy była wyraźniejsza, a Polkom nie udało się dobrnąć do dwudziestego oczka.

Chimik Jużnyj – PTPS Piła 3:0
(25:23, 25:15, 25:19)

Skład PTPS-u: Babicz, Urban, Wilk, Skorupa, Leggs, Kwiatkowska, Markiewicz (libero) oraz Sobczak i Kozachkovskaya