Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > ME U-20: Polki zatrzymane w pierwszej rundzie

ME U-20: Polki zatrzymane w pierwszej rundzie

Piątek nie był udanym dniem dla młodzieżowych reprezentantek Polski. Swoje spotkanie w pierwszej rundzie najpierw przegrały Agata Trybuła i Martyna Kłoda. Później pomimo zaciętej walki z turniejem pożegnała się także para Adamek/Legieta.

Z samego rana swoje pojedynki o wejście do drugiej rundy rozgrywały biało-czerwone. Obie pary awansowały do dalszych zmagań z trzeciego miejsca w grupie, trafiły więc na wymagające przeciwniczki. Rywalkami Agaty Trybuły i Martyny Kłody były Austriaczki, Katharina Holzer grająca w parze z Nikoliną Maros. W pierwszym secie Polki zdołały nawiązać walkę z faworytkami tego meczu i niewiele zabrakło, a doprowadziłyby do wyrównanej końcówki premierowej odsłony (17:21). Tego samego niestety nie można już powiedzieć o ostatnim secie w tym meczu. Austriaczki pokazały, że są w znakomitej formie i zakończyły marzenia Polek o awansie do drugiej rundy (13:21).

Holzer K./Maros AUT [32] Trybuła/Kłoda POL [3] 2:0
(21:17, 21:13)

Równolegle na boisku numer trzy swoje spotkanie rozgrywały Agnieszka Adamek i Kinga Legieta. Polki świetnie prezentowały się w fazie grupowej, gdzie przegrały zaledwie jeden mecz, który kosztował je spadek na trzecie miejsce w grupie. W pierwszej rundzie przeciwniczkami naszych młodych reprezentantek były siatkarki z Estonii, Heleene Hollas i Liisa Soomets. Obie pary podeszły do tego spotkania bardzo zmotywowane, co pokazał pierwszy set. Agnieszka i Kinga robiły co mogły, zostawiły na boisku sporo sił, ale niestety to Estonki cieszyły się ze zwycięstwa po pełnej emocji pierwszej odsłonie spotkania (24:26). Wydawało się, że taki obrót spraw może podciąć skrzydła parze Adamek/Legieta. Tak się jednak nie stało, ale ponownie w decydującym momencie ważny punkt zdobywały Estonki i po blisko godzinie walki Agnieszka Adamek i Kinga Legieta pożegnały się z turniejem, choć pozostawiły po sobie dobre wrażenie.

Hollas H./Soomets EST [15] – Adamek/Legieta POL [25] 2:0
(26:24, 21:19)