Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > Problemy Włochów przed Pucharem Świata

Problemy Włochów przed Pucharem Świata

fot. Maria Giulia Tolotti

Na krótko przed rozpoczęciem rywalizacji w Pucharze Świata Gianlorenzo Blengini ma niemały problem. Szkoleniowiec awaryjnie do Japonii musiał wezwać Giulio Sabbiego, bowiem występ jednego z powołanych atakujących - Vettoriego, stanął pod znakiem zapytania.

Początek przygotowań w Japonii nie był szczególnie szczęśliwy dla Azzurrich. Włosi od kilku dni trenują w Tokio, zbierając ostatnie szlify przed rozpoczęciem siatkarskiego Pucharu Świata. Trener Blengini musiał jednak podejmować kolejne niełatwe decyzje.

Wszystko bowiem wskazuje, że podczas turnieju ekipa Gianlorenzo Blenginiego prawdopodobnie będzie musiała sobie radzić bez Luki Vettoriego. Jak informują włoskie media, drugi atakujący reprezentacji Włoch doznał drobnego urazu. Mimo że do rozpoczęcia turnieju pozostało jeszcze kilka dni, a powrót do gry Vettoriego nie byłby niemożliwy, szkoleniowiec nie chciał ryzykować. W trybie awaryjnym do Tokio został więc wezwany Giulio Sabbi.

Sabbi do Japonii wyleci już jutro, a od soboty ma wznowić treningi z zespołem. Czasu na zgranie będzie niewiele, jednak Sabbi przez ostatnie tygodnie uczestniczył w zgrupowaniach kadry Włoch, wypadając ze składu dopiero przy końcowej selekcji. Decyzją Blenginiego miał być trzecim atakującym, po Ivanie Zaytsevie i Luce Vettorim. W przypadku tak awaryjnej sytuacji szkoleniowiec nie mógł jednak czekać na rozwój sytuacji, przy braku gwarancji szybkiego powrotu do gry i to na wysokim poziomie w wykonaniu Vettoriego.źródło: inf. własna, volleyball.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Świata

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-09-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved