Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Mistrz Polski wrócił do treningów

Mistrz Polski wrócił do treningów

fot. plusliga.pl

Zespół z Rzeszowa jako jeden z ostatnich klubów PlusLigi rozpoczął przygotowania do nowego sezonu. Na treningach wciąż brakuje zawodników, którzy grają w reprezentacjach narodowych, ale Asseco Resovia Rzeszów już szykuje się do meczów towarzyskich.

Badaniami lekarskimi pod okiem nowego trenera od przygotowania fizycznego Łukasza Filipeckiego przygotowania do nowego sezonu rozpoczęli siatkarze Asseco Resovii. W środę tylko dziewięciu zawodników pod okiem trenera Andrzeja Kowala w hali na Podpromiu spotkało się na pierwszych zajęciach.

Większość klubów PlusLigi rozpoczęła już przygotowania do nowego sezonu, którego inauguracyjną kolejkę zaplanowano na 30 października. Mistrzowie Polski jako jedni z ostatnich rozpoczynają treningi. Podobnie jak w ubiegłych latach trener Andrzej Kowal nie będzie miał kompletnego zespołu od początku przygotowań. Na pierwszych zajęciach stawili się: Lukas Tichacek (Czechy/Polska), Łukasz Perłowski, Olieg Achrem (Białoruś/Polska), Krzysztof Ignaczak, Dmytro Paszycki (Ukraina), Dawid Dryja, Damian Wojtaszek oraz dwaj młodzi zawodnicy AKS-u Rzeszów: Michał Marszałek i Marcin Karakuła. Po Pucharze Świata (8-23.09.) do ekipy Asseco Resovii powinien dołączyć już amerykański przyjmujący Thomas Jaeschke, a po mistrzostwach świata juniorów Aleksander Śliwka. Pozostała część zawodników do Rzeszowa zjedzie po mistrzostwach Europy (9-18.10.): Fabian Drzyzga, Nikołaj Penczew (Bułgaria), Julien Lyneel (Francja), Piotr Nowakowski, Jochen Schoeps (Niemcy) i Bartosz Kurek.

Resoviacy trenować będą głownie w hali na Podpromiu, od czasu do czasu będą wyjeżdżać na mecze towarzyskie czy turnieje. Jedno z kontrolnych spotkań rozegrają m.in. w pierwszy weekend października we Lwowie z zespołem Barcom Kazhany, który prowadzi trener Jan Such. Nie zabraknie też meczów w Rzeszowie, m.in. z Cuprum Lubin. 

źródło: supernowosci24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2015-09-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved