Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > ME U-20: Błędy własne przyczyną porażki Polaków

ME U-20: Błędy własne przyczyną porażki Polaków

Kaszewiak i Paszkowski nie zaczęli najlepiej drugiego dnia zmagań turnieju głównego mistrzostw Europy do lat 20. Polacy w dwóch setach przegrali z fińskim duetem. Przed biało-czerwonymi dzisiaj jeszcze jeden mecz, ich rywalami będą Ukraińcy.

Polacy rozpoczęli spotkanie od nieudanych ataków, przez co tracili dwa oczka do Finów. Z czasem przewaga fińskiej pary wzrosła, po kolejnych nieudanych akcjach po polskiej stronie (8:3). Kaszewiak/Paszkowski nie potrafili wykorzystać nadarzających się sytuacji do zdobycia punktu, Finowie grali znakomicie w systemie blok-obrona i obracali każdą kontrę na swoją korzyść. Duża liczba zepsutych zagrywek nie pozwalała biało-czerwonym na wejście we właściwy rytm. Przewaga fińskiego duetu w połowie partii wynosiła już sześć oczek i Polakom było bardzo ciężko odrobić straty, tym bardziej że przeciwnicy grali bezbłędnie i bardzo uważnie. Do końca polscy siatkarze byli w cieniu swoich rywali i nie mieli nic do powiedzenia. Seta rozstrzygnęła autowa zagrywka Polaków (13:21).

Zespoły otworzyły drugą partię od wyrównanej gry punkt za punkt – Polacy poprawili się nieco w ofensywie, a po stronie fińskiej w końcu pojawiły się błędy własne. Jednak z czasem Siren/Määttänen wrócili do swojej dobrej gry, jaką prezentowali w poprzednim secie i po udanych kontrach wyszli na dwupunktowe prowadzenie (6:4). Tym razem Finowie nie potrafili narzucić stylu gry Polakom i ci trzymali się blisko rywali, aż w połowie seta zdołali zniwelować różnicę punktową i wyjść na minimalne prowadzenie (11:10). Finowie rzucili wszystkie siły, aby ponownie przejąć inicjatywę nad przebiegiem spotkania. Popracowali po raz kolejny dobrze wyblokiem, dzięki czemu mieli okazję do zdobywania punktów w kontrze. Biało-czerwoni w końcówce nie potrafili znaleźć sposobu na dobrze czytających ich grę rywali (15:18). Blok na Paszkowskim zakończył spotkanie wygraną Finów.

Kaszewiak/Paszkowski POL [7] – Siren/Määttänen FIN [23] 0:2
(13:21, 17:21)