Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Małgorzata Lis: Zupełnie się tego nie spodziewałam

Małgorzata Lis: Zupełnie się tego nie spodziewałam

fot. Łukasz Krzywański

Postaram się powalczyć o wyjazd na mistrzostwa, chociaż przez niespodziewane powołanie jestem z treningami trochę do tyłu - mówi o powołaniu na zgrupowanie reprezentacji Polski środkowa BKS-u Aluprofu Bielsko-Biała, Małgorzata Lis.

Wiadomość o twoim powołaniu do reprezentacji Polski była chyba dla wielu kibiców zaskoczeniem, tym bardziej że przed sezonem reprezentacyjnym, gdy trener Jacek Nawrocki ogłosił szeroki skład kadry, nie pojawiło się twoje nazwisko. Czy dla ciebie to również niespodzianka?

Małgorzata Lis: – Myślę, że było to zaskoczenie dla wszystkich. Zupełnie się tego nie spodziewałam. Gdybym coś chociaż przeczuwała, to zrezygnowałabym z wakacji i cały urlop poświęciłabym na trenowanie, żeby być w jak najlepszej formie. Teraz nie ma co ukrywać, że trochę odstaję od tych dziewczyn, które całe wakacje ostro trenowały w kadrze. Ja przecież dopiero co rozpoczęłam treningi w klubie, więc do pełni dyspozycji trochę mi brakuje.Co dla ciebie oznacza powołanie do reprezentacji Polski?

– To na pewno spore wyróżnienie, choć moja pierwsza myśl była taka, że znalazłam się w kadrze z tego powodu, że niektóre dziewczyny miały pecha i złapały urazy. Nie ukrywam jednak, że jestem zadowolona, że trener Jacek Nawrocki pomyślał właśnie o mnie i to mnie powołał. Widocznie uznał, że mogę pomóc i z tego bardzo się cieszę, tym bardziej że to moje pierwsze w karierze powołanie do seniorskiej reprezentacji Polski.

Czy w związku z tym, że to twój debiut w reprezentacji, pojawiła się jakaś trema?

– Nie, raczej nie. Większość dziewczyn znam, bo grałam z nimi w różnych zespołach. Jeśli chodzi o emocje, to przeważa we mnie radość, że tu jestem i złość, że znalazłam się tutaj w ostatniej chwili i nie miałam czasu, żeby odpowiednio się do tego przygotować.

Pojawiła się już myśl, że jest szansa na wyjazd na mistrzostwa Europy?

– Skoro tu jestem, to znaczy, że jest szansa. Postaram się powalczyć o wyjazd na te mistrzostwa, chociaż doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że przez to niespodziewane powołanie jestem z treningami trochę do tyłu. Od maja nie miałam przecież kontaktu z piłką. Na szczęście nie jest najgorzej, bo przecież w lecie gram zwykle w siatkówkę plażową. Mam nadzieję, że uda mi się szybko nadrobić zaległości.

źródło: bksbielsko.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-09-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved