Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Młoda Liga Kobiet > Joanna Mirek: Potrzebujemy meczów kontrolnych

Joanna Mirek: Potrzebujemy meczów kontrolnych

fot. archiwum

Kluby z Orlen Ligi wróciły już do treningów, nie inaczej jest z zespołami, które zagrają w Młodej Lidze Kobiet. W Chemiku Police praca wre. Młode siatkarki po trudnym początku przygotowań w końcu weszły do hali i zaczynają szlifować technikę.

Początek przygotowań do sezonu drugiej drużyny Chemika Police, reprezentującej klub w Młodej Lidze Kobiet, polegał na intensywnym treningu fizycznym. Dziewczyny dużo biegały, pływały i ćwiczyły w siłowni. Aktualnie system zajęć uległ zmianie. – W zasadzie skończyliśmy zajęcia w basenie, dziewczyny weszły do hali i pracujemy z piłkami. Jesteśmy nadal w treningu siłowym, a obciążenia są naprawdę spore. Jednak z dnia na dzień wprowadzamy coraz więcej gry, pracy nad taktyką i ustawieniami. To młode dziewczyny, które wciąż się uczą, dlatego poświęcamy bardzo dużo czasu i uwagi elementom technicznym. Wyłapujemy niedociągnięcia i konsekwentnie korygujemy je do skutku, do poprawnego wykonania – mówi Joanna Mirek, szkoleniowiec polickiej drużyny.

Pierwsze spotkania Młodej Orlen Ligi zaplanowane są na początek października, tydzień przed startem rozgrywek seniorskich. – Planujemy kilka pojedynków sparingowych, które pozwolą nam sprawdzić, nad jakimi elementami musimy jeszcze popracować. Na razie jesteśmy na etapie wstępnych rozmów z potencjalnymi sparingpartnerami, więc nie możemy podać szczegółów dotyczących daty czy rywala. Pewne jest jednak, że potrzebujemy meczów kontrolnych – kończy pani trener.

 źródło: chemik-police.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Młoda Liga Kobiet, rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-09-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved