Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Dominika Sobolska: Gdy chodzi o barwy narodowe, podpowiada serce

Dominika Sobolska: Gdy chodzi o barwy narodowe, podpowiada serce

fot. Przemysław Kokot

Dominika Sobolska urodziła się w Belgii i występowała w tamtejszej kadrze juniorek, ale od zawsze marzyła o grze w biało-czerwonych barwach. Kiedy Jacek Nawrocki chciał, aby dołączyła do jego drużyny, pojawiły się problemy ze strony belgijskiej.

Trener Jacek Nawrocki zatelefonował do Dominiki Sobolskiej pod koniec ubiegłego sezonu z propozycją gry w reprezentacji Polski. Decyzja nie była łatwa i zawodniczka długo się wahała, czy na zawsze zerwać z belgijską kadrą. W końcu postanowiła. – Każde „za” przyniosło za sobą kolejne „przeciw” i na odwrót. Teraz nie wiem, dlaczego tak długo się zastanawiałam, skoro od zawsze gdzieś w głębi duszy kiełkowała myśl o grze dla Polski. Gdy wybierasz klub, kierujesz się rozumem, ale gdy chodzi o barwy narodowe, bardziej podpowiada serce – mówi Sobolska.

Jest zgoda z polskiej strony, lecz jeśli chodzi o Belgów – pojawia się opór. Początkowo zgadzali się na zmianę tzw. „federation of origin”, teraz zmienili zdanie. Argumentują, iż na siatkarski rozwój Sobolskiej wyłożyli aż pół miliona euro. W tym wypadku konieczne będzie następne pismo do FIVB, a to spowoduje kolejne opóźnienia w wydaniu decyzji. Trener Nawrocki chciał, aby zawodniczka dołączyła do drużyny przed mistrzostwami Europy. Jednak wydaje się to niemożliwe, bo turniej zaczyna się już 26 września. – Mam nadzieję, że Dominika będzie z nami na styczniowym turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk – mówi Nawrocki. Ten termin również może wydać się zbyt bliski.

Cały tekst Edyty Kowalczyk dostępny jest w Przeglądzie Sportowym 

źródło: przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-09-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved