Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Zawisza Sulechów grał z reprezentacją Białorusi i mistrzem Ukrainy

Zawisza Sulechów grał z reprezentacją Białorusi i mistrzem Ukrainy

fot. archiwum

Siatkarki pierwszoligowego Roltexu Zawiszy Sulechów zagrały w Gliwicach z przygotowującą się do mistrzostw Europy reprezentacją Białorusi i z mistrzem Ukrainy Chimikiem Jużny. Pierwsze spotkanie zespół Zawiszy przegrał 1:4, a drugie 0:5.

Na tym etapie przygotowań najmniej ważne są jednak rezultaty spotkań. Ponadto istotny wpływ na grę miały piłki. – Spotkaliśmy się z bardzo mocnymi przeciwnikami, z reprezentacją Białorusi i mistrzem Ukrainy. Troszeczkę obawiałem się o nasze przyjęcie zagrywki, ponieważ w meczach międzynarodowych gra się Mikasami, my w I lidze gramy piłką Molten. Dziewczyny jednak stawiały dzielnie czoło rywalkom tak długo, jak mogły, z reprezentacją Białorusi zagrały naprawdę dobre zawody. Wynik tego nie oddaje, bo przegraliśmy 1:4, ale pamiętajmy, że jest to zespół, który będzie grał w mistrzostwach Europy. W sparingu z reprezentacją Polski Białorusinki też wygrały 4:1 – mówi trener Zawiszy, Marek Mierzwiński.

Dzień później doszło zmęczenie i stało się to, czego się obawiałem. Przyjęcie zagrywki spadło nam poniżej przyzwoitych statystyki, grało nam się bardzo ciężko. Przy słabszym przyjęciu zagrywki z rozegraniem też już było różnie i przegraliśmy 0:5 z teoretycznie łatwiejszym przeciwnikiem. Jesteśmy teraz na takim etapie przygotowań, że więcej pracujemy nad siłą i wytrzymałością i potrzebujemy jeszcze trochę czasu, żeby się zgrać – dodaje szkoleniowiec sulechowianek.

Kolejnym sprawdzianem formy Zawiszy będzie turniej w Sulechowie, który odbędzie się 4 i 5 września. Oprócz gospodarza turnieju zagrają również: PSPS Chemik Police, Joker Mekro Energoremont Świecie i ŁKS Commercecon Łódź.źródło: inf. własna, Radio Zachód

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-09-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved