Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Wygrany sparing Jokera Świecie z drugoligowcem

Wygrany sparing Jokera Świecie z drugoligowcem

Nie było niespodzianki w sobotnim sparingu pierwszoligowca z beniaminkiem grupy 1. II ligi. Joker Świecie ograł Culmena Chełmno 4:0, chociaż w składzie zabrakło rozgrywającej Katarzyny Wenerskiej. W najbliższyh dniach Joker zagra w turnieju w Sulechowie.

Chełmnianki grały ambitnie, ale wygrana pierwszoligowych siatkarek nie była zagrożona. Najbardziej wyrównany był inauguracyjny set. Początkowo prowadził Culmen, ale od 8:8 inicjatywę zaczęły przejmować podopieczne Andrzeja Nadolnego. Ich przewaga sięgała chwilami 5-6 punktów. Drugoligowiec potrafił się zbliżyć jeszcze na 18:15, ale na więcej nie było go stać. W drugim secie gospodynie już od 5:4 zaczęły uciekać rywalkom. Prowadziły nawet 10 punktami (22:12). W końcówce jednak pojawiło się małe rozprężenie (trzy zepsute ataki) i Culmen poprawił swój dorobek. W kolejnej odsłonie było podobnie. Z kolei ostatni set to już całkowita dominacja Jokerek.

W sobotnim sparingu nie zagrała Katarzyna Wenerska, która w czwartkowym meczu z Budowlanymi Toruń doznała kontuzji łokcia. Sztab szkoleniowy oszczędzał ją przed turniejem w Sulechowie. Za to w drużynie seniorek miała okazję zadebiutować kadetka Patrycja Wyka. W Culmenie zabrakło dwóch środkowych bloku Oliwii Jakielaszek i Pauliny Wawrowskiej. Dlatego drugoligowiec grał cały czas w ustawieniu z jedną środkową bloku i libero.

Joker Mekro Energoremont Świecie – Culmen Chełmno 4:0
(25:18, 25:17, 25:16, 25:10)

Joker: Przepiórka, Matusz, Duda, Gancarz, Prokop, Gasidło, Walczak (libero) oraz Strządała, Borawska, Gancarz, Flakus i Wyka (libero)
Culmen: Korczak, Mikołajczyk, Śniegowska, Kubacka, Hohn, W. Bryda, Wylangowska (libero) oraz Wojtalik i Pulikowska

źródło: sportoweswiecie.pl