Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Sandra Guzowska: Zespołowość będzie naszym dużym atutem

Sandra Guzowska: Zespołowość będzie naszym dużym atutem

fot. archiwum

W sezonie 2015/2016 barwy krośnieńskiej ekipy zdecydowała się reprezentować Sandra Guzowska. 25-latka ma za sobą występy m.in. w pierwszoligowym AZS-ie Politechniki Śląskiej, Piaście Szczecin, a także w białoruskim Kommunalniku Mogilew.

Jak przebiegają przygotowania do sezonu?

Sandra Guzowska: – Przygotowania zaczęłyśmy od intensywnego treningu wytrzymałościowego. Założeniem było przywrócenie naszego organizmu na sportowy tor. Już od pierwszych dni skupialiśmy się również nad dokładnością. Z czasem coraz więcej pojawiało się fragmentów gier w szóstkach.

Jak natomiast czujesz się w nowym zespole?Od pierwszego dnia poczułam z dziewczynami pozytywne fluidy. Przyjęły mnie bardzo serdecznie. Znamy się zaledwie cztery tygodnie, jednak już od pierwszej chwili czujemy się bardzo swobodnie. Zarówno na boisku, jak i poza nim dogadujemy się bardzo dobrze. Nawet wolny czas staramy się spędzać razem. Wydaje mi się, że zespołowość będzie naszym dużym atutem.

Jesteś jedną z nowych zawodniczek w naszym klubie, dlatego nie może zabraknąć pytania o powód wyboru ekipy z Krosna?

Szczerze to do ostatniego momentu miałam dylemat. Do chwili obecnej nie wiem, co konkretnie zaważyło na moim wyborze. Być może była to kobieca intuicja. (śmiech) Nie ukrywam jednak, że słyszałam wiele pozytywnych opinii o Krośnie. Ponadto dość przekonujące były dobre osiągnięcia dziewczyn w akademickich mistrzostwach Polski.

Stawiasz sobie w zbliżającym się sezonie jakieś konkretne cele?

Celem na przyszły sezon jest dawanie z siebie 101% na boisku, jak również poza nim. Życzyłabym sobie oraz dziewczynom owocnego sezonu bez kontuzji!

Ciekawym etapem w twojej karierze była gra w ekipie z Białorusi. Jak wspominasz tamten czas? Czy ta zagraniczna przygoda zaprocentowała w przyszłości?

Każdy sezon wnosi jakieś nowe doświadczenia w moim życiu. Na początku było ciężko z uwagi na barierę językową. Jednak z czasem osłuchałam się i dużo słów już rozumiałam, co zaowocowało w relacjach z dziewczynami. Niestety, w połowie sezonu doznałam kontuzji, która wykluczyła mnie z gry do końca ligi. Po powrocie do Polski kontynuowałam rehabilitację, aby moc wrócić jeszcze na parkiet. Utwierdziłam się w przekonaniu, że „co mnie nie zabije, to mnie wzmocni”. Poznałam tam również wielu wspaniałych ludzi, z którymi do dnia dzisiejszego utrzymuję kontakt.

Jak oceniasz potencjał waszego zespołu, na co będzie stać ekipę z Krosna?

Perspektywy są obiecujące z racji naszego młodego, jednakże doświadczonego zespołu. Większość dziewczyn ma za sobą występy na parkietach pierwszoligowych, jak również w najwyższych klasach rozgrywkowych. Co roku liga sprawia niespodzianki, dlatego czas pokazać na co nas stać, a wszystko zweryfikuje boisko.

źródło: karpaty-krosno.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-09-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved