Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Przegrany sparing Effectora Kielce

Przegrany sparing Effectora Kielce

fot. archiwum

Effector Kielce rozegrał pierwszy mecz kontrolny podczas przygotowań do nowego sezonu. Kielczanie w Gliwicach ulegli mistrzowi Kazachstanu, drużynie Tarasu 1:3. - Chcemy jeszcze zakontraktować atakującego i dwóch przyjmujących - mówi trener Daszkiewicz.

Kielecki zespół we wszystkich przegranych setach walczył jak równy z równym. Do pewnego momentu rywalizacja toczyła się punkt za punkt. Niestety końcówki należały do przeciwnika, który wykorzystywał błędy zawodników Effectora. Należy pamiętać, że kielecka drużyna jest na początku okresu przygotowawczego do nowego sezonu. – Jesteśmy zupełnie na innym etapie przygotowań niż zespół z Kazachstanu, który ligę rozpoczyna miesiąc wcześniej. Po raz pierwszy ustawiliśmy się szóstkami. Mieliśmy do realizacji zadania adekwatne do momentu w okresie przygotowawczym, w którym się obecnie znajdujemy. Myślę, że wypadliśmy nie najgorzej – mówił Dariusz Daszkiewicz, trener Effectora.

Jesteśmy dopiero na etapie budowania siły i wytrzymałości. Było widać tę różnicę w tym pojedynku. Przeciwnicy pod względem fizycznym prezentowali się dużo lepiej. Byli szybsi i bardziej skoczni. Nasza liga startuje o miesiąc później niż naszego przeciwnika, więc mamy jeszcze dużo czasu na treningi. W zespole zaszło sporo zmian, co również ma wpływ na jego postawę. Zawodnicy potrzebują kilka tygodni na zgranie – dodał szkoleniowiec kieleckiej ekipy.

Trener Dariusz Daszkiewicz nie mógł skorzystać jedynie z Mateusza Bieńka. W zeszłym tygodniu do kadry dołączyli pozostali reprezentanci –  Adrian Buchowski i Michał Kędzierski.Nie miałem praktycznie w ogóle odpoczynku, ale cieszę się z tego. Miałem okazję grać mecze z kadrą Polski. Rozegraliśmy ich sporo i na pewno dały mi trochę pewności siebie. Spotkania międzynarodowe to zupełnie co innego niż potyczki ligowe. Mam nadzieję, że zaprocentuje to w najbliższym sezonie – mówi Buchowski, przyjmujący Effectora.Kielczanie nadal szukają wzmocnień. Oprócz wspomnianego Michała Kędzierskiego do klubu dołączyli Szymon Biniek, Damian Sobczak (obaj libero), Krzysztof Wierzbowski (przyjmujący) i Marcin Komenda (rozgrywający). – Chcemy jeszcze zakontraktować atakującego i dwóch przyjmujących – mówi Daszkiewicz.

Taras Kazachstan – Effector Kielce 3:1
(25:21, 25:18, 25:20, 20:25)

Effector: Kędzierski, Jungiewicz, Buchowski, Wierzbowski, Maćkowiak, Takvam, Sobczak (libero) oraz Orobko, Gałązka, Więckowski, Biniek (libero) i Gontarewicz

źródło: Echo Dnia, effectorkielce.com.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-09-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved