Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Paweł Zatorski: Stawka światowa naprawdę się wyrównała

Paweł Zatorski: Stawka światowa naprawdę się wyrównała

fot. Joanna Skólimowska

- Na pewno nie możemy się dawać zmęczeniu, bo będzie z nim problem. Będziemy walczyć z samymi sobą, na szczęście wszyscy się bardzo lubimy, więc tu nie będzie przeszkód - na kilka dni przed Pucharem Świata mówi libero reprezentacji Polski, Paweł Zatorski.

Ciężka praca się opłaca, a efekt ma dać w trakcie Pucharu Świata.

Paweł Zatorski:Poczuliśmy w nogach te trzy mecze Memoriału Wagnera, które zagraliśmy, a szczególnie ten z Francją. Ciężko pracowaliśmy w trakcie przygotowań, do tego warto było zagrać na takim zmęczeniu. Zdarzało się nam przespać jakiś moment na boisku, jak na początku z Francją, gdy nie graliśmy na takim poziomie emocjonalnym, jak powinniśmy. Dobrze, że trenerzy zareagowali w pewnym momencie i to zadziałało.

Zgodnie z planem obciążenia będą spadać, by forma była gotowa na start PŚ.W Japonii już trochę mniej trenujemy, zajęcia są krótsze niż w Polsce. Mamy zagrać dwa sparingi i ten czas przed turniejem przyda się nam na pewno na aklimatyzację. Różnica strefy czasowej będzie na pewno ciężka do pokonania.

Czego można się spodziewać po przeciwnikach już na miejscu, w Azji?

Rywale w Japonii pokażą wszystko, co mają najlepsze, jestem o tym przekonany. Wszystkie najsilniejsze drużyny jadą tam po awans na igrzyska w Rio i są zdolne awansować. Wiemy, że z tymi mocnymi drużynami będziemy rozgrywać kluczowe spotkania.

Japonia to dla polskiej siatkówki miejsce wyjątkowe, dość wspomnieć wicemistrzostwo świata czy drugie miejsce w ostatniej edycji Pucharu Świata.

Oby ten kraj był dla nas tym razem tak samo szczęśliwy, jak w poprzednich turniejach. Wiemy, że łatwo nie będzie, bo stawka światowa naprawdę się wyrównała i dobrych drużyn przybyło. Nawet średniacy, z mniej popularnych siatkarsko kontynentów, będą na pewno mocni.

Zerkacie na rywali, oni też sporo grali przed Pucharem Świata.

Wiemy, że reprezentacja Rosji będzie zupełnie inna niż w Lidze Światowej. I Włosi, i Iran będą grać inaczej, więc spodziewamy się trudnych spotkań. Tak naprawdę skupiamy się na sobie, nie zastanawiamy się nad tym, jak będą grali nasi przeciwnicy.

Rozmawiał – Krzysztof Gaweł, więcej w serwisie Eurosport.Onet.pl

 

źródło: eurosport.onet.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-09-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved