Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Nie będzie „dzikich kart”, KMŚ bez Asseco Resovii

Nie będzie „dzikich kart”, KMŚ bez Asseco Resovii

fot. archiwum

Światowa Federacja Siatkówki (FIVB) niespodziewanie zmieniła zasady Klubowych Mistrzostw Świata 2015, które odbędą się od 27 października do 1 listopada w Belo Horizonte. W Brazylii zagra tylko sześć zespołów, a nie jak to miało miejsce w ubiegłym roku osiem.

Jest to o tyle zaskakujące, że przed tygodniem na pytanie, kto otrzyma dzikie karty na KMŚ, Richard Baker, dyrektor prasowy FIVB, odpowiadał. – Decyzje zapadną dopiero po zakończeniu procesu kwalifikacyjnego drużyn. Powinno to nastąpić we wrześniu, a może nawet jeszcze później – twierdził, ale nie było mowy, że FIVB zrezygnuje z dwóch zaproszeń. Zresztą Światowa Federacja Siatkówki do grona zespołów, które zagrają w KMŚ, nominowała przy porozumieniu z Azjatycką Federacją Irański Paykan Tehran, który w Azjatyckich Klubowych Mistrzostwach zajął… trzecie miejsce (wygrał zespół z Tajwanu). O „dziką kartę” ubiegał się również zespół Asseco Resovii Rzeszów.

W KMŚ 2015 zagrają: Sada Cruizero (Brazylia), UPCN San Juan (Argentyna) – mistrz Ameryki Południowej, Ahly Sporting Club (Egipt) – mistrz Afryki, Zenit Kazań (Rosja) – zwycięzca Ligi Mistrzów oraz Paykan Teheran (Iran) – zespół nominowany ze strefy azjatyckiej i Arecibo Capitanes Club (Portoryko) – zespół nominowany przez federację NORCECA.

źródło: przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-09-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved