Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > ME U-20: Kaszewiak/Paszkowski z wygraną na początek

ME U-20: Kaszewiak/Paszkowski z wygraną na początek

Maciej Kaszewiak i Mateusz Paszkowski rozpoczęli walkę w mistrzostwach Europy do lat 22. Polska dwójka w pierwszym spotkaniu grupowym z Duńczykami wygrała po walce w tie-breaku. Kolejne dwa mecze Polacy zagrają w czwartek.

Pojedynek z Duńczykami od początku toczył się na bardzo dobrym poziomie, a obie pary prezentowały podobny poziom, tworząc ciekawe widowisko. Niezwykle emocjonująca była końcówka partii premierowej, w której zwycięstwo przechodziło z rąk do rąk. Najpierw delikatnie prowadzili rywale, by na chwilę oddać inicjatywę biało-czerwonym. Polacy nie wykorzystali pierwszej piłki setowej, a tę od razu uzyskali reprezentanci Danii (22:21). Kaszewiak i Paszkowski walczyli dalej, w samej końcówce obie pary wykorzystały przerwy na żądanie, ale ostatecznie to siatkarze z naszego kraju triumfowali w partii po błędzie przeciwników.

W kolejnej odsłonie od początku dominowali już Duńczycy, którzy rozpoczęli seta od wygrania czterech pierwszych akcji. Polacy gonili wynik, ale bezskutecznie, bowiem co rusz rywale odskakiwali na kilkupunktową nadwyżkę. Końcówka należała już w zupełności do duńskiej dwójki, która wygrała ze znaczną przewagą. Tie-break rozgrywany był przy niewielkim prowadzeniu biało-czerwonych. W połowie seta jednak przeciwnicy zaczęli odrabiać straty, w wyniku czego wyrównali po 10. To był jednak ostatni zryw Duńczyków, bowiem od tego momentu na boisku istnieli już tylko reprezentanci Polski, wygrywając wszystkie akcje do końca spotkania.

Kaszewiak/Paszkowski POL [7] – Trans/Sorensen DEN [26] 2:1
(24:22, 14:21, 15:10)